ikona - pogoda teraz czwartek, 16 sierpnia 2018, Rocha i Joachima
18oC, 1020 hPa
wiatr: 5 km/h (NE)
przejaśnienia
Tydzień bez tramwajów na alei Pokoju Tydzień bez tramwajów na alei Pokoju
W czwartek, 16 sierpnia, rozpoczną się prace serwisowe na torowisku tramwajowym w ciągu alei Pokoju. W tym czasie, aż do 23 sierpnia, wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od ronda Czyżyńskiego do ronda Grzegórzeckiego.
70-lecie Nowej Huty – weź udział w konsultacjach 70-lecie Nowej Huty – weź udział w konsultacjach
W przyszłym roku Kraków będzie obchodzić ważny jubileusz – 70-lecie Nowej Huty. Z tej okazji Miejskie Centrum Dialogu zaprasza wszystkich krakowian i sympatyków tej części miasta do zaplanowania wydarzeń, które mogą się odbyć w ramach tego jubileuszu. Konsultacje trwają do 17 września br.
Najsmaczniejszy letni festiwal Krakowa! Najsmaczniejszy letni festiwal Krakowa!
Od 15 do 19 sierpnia, już po raz szesnasty, na Małym Rynku odbywa się Festiwal Pierogów. Oprócz kilkudniowego ucztowania i warsztatów kulinarnych na uczestników czeka tradycyjnie program artystyczno-muzyczny.
Intensywny koniec wakacji na krakowskich torowiskach Intensywny koniec wakacji na krakowskich torowiskach
Nie zwalniają tempa prace przy remontach i przebudowach torów tramwajowych w Krakowie. Trwają intensywne prace budowlane przy przebudowie pętli tramwajowej na Kurdwanowie. Budowlańcy wylewają właśnie beton pod nowe tory. Po przebudowie pętla z docelowej stanie się przelotową. Prace związane są z budową trasy Łagiewnickiej.
Noc Cracovia Sacra Noc Cracovia Sacra
Trwa  11. edycja Nocy Cracovia Sacra. 14 i 15 sierpnia można posłuchać koncertów, a także zobaczyć najpiękniejsze świątynie Krakowa i okolic. Wydarzenie jest częścią cyklu Krakowskie Noce. Wstęp jest bezpłatny. 
„Złota rączka” pomaga starszym krakowianom „Złota rączka” pomaga starszym krakowianom
Kiedy przecieka kran, trzeba wymienić zamek lub poskładać meble, a w pobliżu nie ma rodziny ani sąsiadów, krakowscy seniorzy, zwłaszcza ci samotni i niepełnosprawni, mogą poprosić o pomoc fachowca w ramach miejskiego programu „Złota rączka”. Od 18 czerwca, kiedy Kraków uruchomił ten projekt, do końca lipca wpłynęło 90 zgłoszeń.
W środę zabytkowe autobusy na linii nr 505 W środę zabytkowe autobusy na linii nr 505
W środę, 15 sierpnia, zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa numer 505. Będzie ona obsługiwana taborem zabytkowym.
„Liberator nad Zabłociem” - spacer i odsłonięcie muralu „Liberator nad Zabłociem” - spacer i odsłonięcie muralu
Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza już po raz dwunasty na spacer pt. „Liberator nad Zabłociem”. Wydarzenie połączone z odsłonięciem muralu poświęconego Liberatorowi rozpocznie się w czwartek, 16 sierpnia, o godz. 19.00. Miejsce zbiórki na placu Bohaterów Getta przy Aptece pod Orłem.
5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – zmiana opłaty startowej 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – zmiana opłaty startowej
W czwartek, 16 sierpnia nastąpi zmiana wysokości opłaty startowej w 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Wyniesie ona 70 zł (w okresie od 16 sierpnia do 3 października, kiedy nastąpi koniec przyjmowania zgłoszeń internetowych). Chcący zapisać się w Biurze Zawodów w dniach 12 i 13 października zapłacą wpisowe w wysokości 150 zł.
Rosną regały w krakowskich bibliotekach Rosną regały w krakowskich bibliotekach
Mieszkańcy Krakowa chętnie korzystają z możliwości pisania projektów do budżetu obywatelskiego, by wesprzeć swoje lokalne biblioteki. Ten rok jest pod tym względem rekordowy – na liście zadań, które zwyciężyły w V edycji budżetu obywatelskiego, znalazło się aż pięć projektów o charakterze czytelniczym, w tym nawet jeden ogólnomiejski. Wszystkie zostaną zrealizowane przez Bibliotekę Kraków w 2019 roku.
Warsztaty fotografii na strzelnicy MHF Warsztaty fotografii na strzelnicy MHF
Muzeum Historii Fotografii zaprasza dzieci i dorosłych na warsztaty fotograficzne, które odbędą się na terenie zabytkowej strzelnicy przy ul. Królowej Jadwigi 220. Zajęcia zaplanowano na 20, 24 i 26 sierpnia.
43. festiwal „Muzyka w Starym Krakowie” coraz bliżej 43. festiwal „Muzyka w Starym Krakowie” coraz bliżej
W tym roku już po raz 43 Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie” przyciągnie do naszego miasta artystów i zespoły o światowej sławie. Przez siedemnaście festiwalowych dni (od 15 do 31 sierpnia), koncerty będą odbywać się w zabytkowych kościołach, muzeach, salach i na dziedzińcach. Imprezę organizuje Fundacja Capella Cracoviensis.
Więcej „ciepła” dla okolic ronda Mogilskiego Więcej „ciepła” dla okolic ronda Mogilskiego
W fazę finalną weszła przebudowa magistrali ciepłowniczej, która zwiększy bezpieczeństwo dostaw ciepła dla oddziału ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego i ogrodu botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także umożliwi dostawę energii cieplnej dla przebudowywanego „szkieletora”. Stara sieć zostanie zastąpiona nowoczesną siecią preizolowaną.
Bezpłatna pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin Bezpłatna pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin
Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin!
„Pan wiecznie Młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci” „Pan wiecznie Młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci”
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza w czwartek, 16 sierpnia, o godz. 15.30, do Domu pod Krzyżem na ul. Szpitalną 21, na kuratorskie oprowadzanie po wystawie pt. „Pan wiecznie Młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci”. Przewodnikiem będzie dr Agnieszka Kowalska.
Ostatnie miejsca na niedzielną rowerową przejażdżkę Ostatnie miejsca na niedzielną rowerową przejażdżkę
Są jeszcze wolne miejsca na rowerową przejażdżkę z przewodnikiem, która odbędzie się w niedzielę, 19 sierpnia (zbiórka przed magistratem na pl. Wszystkich Świętych). Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 17 sierpnia, do godz. 13.
„Prowincjonałki” – finisaż wystawy w CSW Solvay „Prowincjonałki” – finisaż wystawy w CSW Solvay
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay zaprasza na finisaż wystawy fotografii pt. „Prowincjonałki”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 28 sierpnia, o godz. 19 w siedzibie galerii przy ul. Zakopiańskiej 62.
Poczuj klimat Bratysławy w Bibliotece Kraków Poczuj klimat Bratysławy w Bibliotece Kraków
W ramach Wyszehradzkiego lata Biblioteka Kraków zaprasza na wernisaż wystawy „Bratysława w Europie, Europa w Bratysławie”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 16 sierpnia o godz. 15.00 w Filii 56 na os. Zgody 7.
Piątkowe Fest Granie w Dworku Białoprądnickim Piątkowe Fest Granie w Dworku Białoprądnickim
Tym razem piątkowe Fest Granie będzie inne niż wszystkie! Na plenerowej scenie w Dworku Białoprądnickim, w piątek, 17 sierpnia, o godz. 19.30 zagoszczą  Dinosaurs are Dead i Bartas Szymoniak. Wstęp wolny.
Centrum Kultury Podgórza zaprasza na dzień otwarty Centrum Kultury Podgórza zaprasza na dzień otwarty
Pokazowe zajęcia i warsztaty, a także moc innych atrakcji: fotobudka, kino sferyczne, rodzinne warsztaty kulinarne, koncert przebojów lat 50. i 60., a do tego wspólne poszukiwanie skarbów i wata cukrowa na powitanie. Centrum Kultury Podgórza zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę, 8 września, w godz. 10-21 na ul. Sokolskiej 13. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.
 
Kalendarium imprez  2018-08-16
cracovia