ikona - pogoda teraz sobota, 23 czerwca 2018, Wandy i Zenona
12oC, 1017 hPa
wiatr: 14 km/h (SW)
pochmurno
Wianki – Święto Muzyki już dzisiaj! Wianki – Święto Muzyki już dzisiaj!
O.S.T.R, Brodka Unplugged, Wojtek Mazolewski z projektem „Chaos pełen idei”, Marek Napiórkowski, Bitamina, Paulina Przybysz i wielu innych artystów wystąpi na kilkunastu scenach zlokalizowanych w wielu częściach miasta. Najważniejsze jednak, poza dobrą zabawą, jest bezpieczeństwo i sprawna realizacja Święta Muzyki. Prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia.
Na Wianki najlepiej autobusem i tramwajem Na Wianki najlepiej autobusem i tramwajem
Dzisiaj, 23 czerwca, odbędzie się kolejna edycja „Wianków – Święta Muzyki”. W związku ze spodziewaną zwiększoną frekwencją pasażerską wzmocniona została komunikacja miejska.
Tej nocy możliwe utrudnienia w ruchu na al. Słowackiego Tej nocy możliwe utrudnienia w ruchu na al. Słowackiego
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA w Krakowie informuje, że tej nocy, z 23 na 24 czerwca, na alei Słowackiego planowany jest remont kanalizacji. Może on może spowodować utrudnienia w ruchu.
Infolinia Karty Krakowskiej Infolinia Karty Krakowskiej
Z uwagi na wzrost liczby zapytań dotyczących Karty Krakowskiej przyspieszono uruchomienie specjalnego numeru infolinii Karty Krakowskiej: (12) 254 14 00.  
Witajcie, wakacje! Witajcie, wakacje!
22 czerwca około 75 tys. uczniów krakowskich, samorządowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych pożegnało rok szkolny 2017/2018 i rozpoczęło upragnione wakacje. Dla tych, którzy zamierzają spędzić lato w Krakowie, miejskie instytucje przygotowały bogatą ofertę zajęć sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Zachęcamy do odwiedzania zakładki „Lato w mieście” .
Komunikacja miejska w wakacje Komunikacja miejska w wakacje
Rozpoczęły się wakacje, w związku z tym w Krakowie od soboty, 23 czerwca wprowadzone zostały zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów.
Zatraćmy się w zieleni w parkach Jordana i Jerzmanowskich Zatraćmy się w zieleni w parkach Jordana i Jerzmanowskich
Wszyscy mieszkańcy Krakowa i turyści, tradycyjnie już mają okazję spędzenia lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu są wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w zieleni”.
Budżet obywatelski: głosujmy! Budżet obywatelski: głosujmy!
Od 16 czerwca można głosować w V edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. W tym roku lista zadań obejmuje aż 430 pozycji – krakowianie mogą wybierać spośród 307 projektów dzielnicowych i 123 ogólnomiejskich. Głosy można oddawać do 30 czerwca na trzy sposoby: w domu przez internet, w około stu stacjonarnych punktach głosowania oraz w mobilnych punktach głosowania, które instalowane są podczas miejskich i dzielnicowych imprez plenerowych. Miasto zachęca do udziału w głosowaniu także cudzoziemców – dostępne są komunikaty i informacje w kilku językach.
Od dzisiaj przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R Od dzisiaj przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R
Dzisiaj, 23 czerwca, rozpoczęła się przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R. W związku z tym na trzy dni wyłączono ruch tramwajów na odcinku od przystanku Bieżanowska do pętli. Od wtorku, 26 czerwca, na tę trasę powrócą tramwaje dwukierunkowe.
Kulturalny rozkład jazdy na weekend Kulturalny rozkład jazdy na weekend
To jest pierwszy wakacyjny weekend! Dlatego też warto świętować taką okazję w kulturalny sposób! Sobota to dzień tradycyjnych Wianków – w całym mieście będą dziesiątki koncertów niemal wszystkich gatunków muzycznych! Poza tym zaczyna się Festiwal Kultury Żydowskiej, startuje też mnóstwo plenerowych seansów filmowych! Szczegóły znajdziecie w naszym kulturalnym rozkładzie jazdy na ten weekend!
Świętuj na ulicy Stolarskiej Świętuj na ulicy Stolarskiej
Dzisiaj, 23 czerwca, Kraków śpiewa nie tylko na Wiankach. Do zabawy, ze swoim świętem, dołączyła także i ulica Stolarska. We wspólnym świętowaniu biorą udział konsulaty generalne Niemiec, USA, Francji i Instytut Francuski w Polsce.
„Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, czyli IV Sinfonietta Festival „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, czyli IV Sinfonietta Festival
To hasło, zaczerpnięte z popularnej piosenki, stało się mottem IV Sinfonietta Festival. Przenosinom mówimy nie, ale dobrej muzyce zdecydowanie tak! Program festiwalu jest bogaty, a zwieńczy go 25 czerwca na estradzie Filharmonii Krakowskiej spektakularny pojedynek, do którego staną Jerzy Maksymiuk, Sinfonia Varsovia i Sinfonietta Cracovia. Wcześniej, dziś i jutro, 23 i 24 czerwca, będziemy świadkami niezwykłej muzycznej rywalizacji na koncerty.
Oglądaj mundial w krakowskiej strefie kibica Oglądaj mundial w krakowskiej strefie kibica
Kraków przygotował się do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Przy Hali 100-lecia Cracovii i Centrum Osób Niepełnosprawnych działa strefa kibica. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków, Stowarzyszenie KS Cracovia 1906 oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RMF FM.
Niedzielny festyn dla dzieci na Rynku Głównym Niedzielny festyn dla dzieci na Rynku Głównym
Po raz dwudziesty piąty Fundacja „Prometeusz Pro Publico Bono" organizuje Wielki Integracyjny Festyn dla Dzieci. Na wspólną zabawę zaprasza w niedzielę, 24 czerwca, na Rynek Główny, scena przy Ratuszu. Początek o godz. 13.00. Honorowym patronem Festynu jest prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
Rozpoczął się 28. Festiwal Kultury Żydowskiej Rozpoczął się 28. Festiwal Kultury Żydowskiej
21 wydarzeń muzycznych, 33 spotkania warsztatowe, 23 wykłady, 26 wydarzeń artystycznych, 24 zwiedzania, trzy projekcje filmów i cztery ceremonie, w sumie 134 wydarzenia w programie głównym – tak wygląda 28. Festiwal Kultury Żydowskiej, który potrwa do 1 lipca.
Parki kieszonkowe w dzielnicach coraz bliżej Parki kieszonkowe w dzielnicach coraz bliżej
Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawców na budowę parków kieszonkowych w Czyżynach, Krowodrzy, Swoszowicach i na Wzgórzach Krzesławickich. Mają one powstać do 28 września. Informacje o przetargach na kolejne parki pojawią się wkrótce.
Strażacy będą rywalizować na zawodach pożarniczych Strażacy będą rywalizować na zawodach pożarniczych
W niedzielę, 24 czerwca, strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Krakowa wezmą udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Ratownicy zaprezentują swoje umiejętności na osiedlu Przewóz. Początek o godz. 10.00. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
Unijna pomoc w walce ze smogiem Unijna pomoc w walce ze smogiem
Walka o czyste powietrze trwa. Poza likwidacją pieców węglowych konieczne są i inne działania. Dlatego Kraków przy wsparciu unijnych środków wciąż rozwija miejską sieć ciepłowniczą, inwestuje w termomodernizację budynków i poprawia ich efektywność energetyczną.
Zintegrowany system zarządzania jakością powietrza Zintegrowany system zarządzania jakością powietrza
W przyszłym tygodniu rozpocznie prace zespół zadaniowy ds. zintegrowanego systemu zarządzania jakością powietrza.
Bulwar[t] Sztuki wraca nad Zalew Nowohucki Bulwar[t] Sztuki wraca nad Zalew Nowohucki
Kiedy inne teatry zamykają na czas letni swoje drzwi, ekipa Łaźni Nowej wychodzi na pole. To może oznaczać tylko jedno – nad Zalew Nowohucki wraca wyczekiwany Bulwar[t] Sztuki 2018. W tym roku odbędzie się 140 wyjątkowych wydarzeń w 70 dni wakacji – od 25 czerwca do 2 września.
 
Kalendarium imprez  2018-06-23
cracovia