ikona - pogoda teraz czwartek, 24 sierpnia 2017, Jerzego i Bartłomieja
22oC, 1017 hPa
wiatr: 18 km/h (W)
bezchmurnie
Już w czwartek pobijmy razem rekord Guinnessa Już w czwartek pobijmy razem rekord Guinnessa
Już za kilka dni w Polsce rozpocznie się wielkie święto siatkówki - Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn. W dniu inauguracji Eurovolley 2017 dołącz do drużyny Miasta Kraków i radia RMF FM - pobijmy rekord Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki do siatkówki.
Od 1 września bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych Od 1 września bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych
Od 1 września br. do 30 czerwca 2018 r., czyli przez cały rok szkolny uczniowie szkół podstawowych będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Podstawą jest uchwała Rady Miasta Krakowa z 30 marca 2016 roku.
W TAURON Arenie Kraków zaserwują siatkarski spektakl W TAURON Arenie Kraków zaserwują siatkarski spektakl
Finał, półfinały, dwa ćwierćfinały, dwa mecze fazy play-off i sześć spotkań grupowych rozegrają w TAURON Arenie Kraków reprezentacje występujące w Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Początek prestiżowego turnieju już w najbliższy czwartek, 24 sierpnia. Najlepszą drużynę Europy poznamy 3 września.
Co dalej z Muzeum PRL? Co dalej z Muzeum PRL?
Współpracy w sprawie Muzeum PRL dotyczyło spotkanie Zastępcy Prezydenta Andrzeja Kuliga z wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego Jarosławem Sellinem, które odbyło się we wtorek, 22 sierpnia w Warszawie.
Park kulturowy Stare Miasto - weź udział w konsultacjach! Park kulturowy Stare Miasto - weź udział w konsultacjach!
Do 15 wrześnie potrwają konsultacje z mieszkańcami, dotyczące zmian w projekcie uchwały w sprawie parku kulturowego Stare Miasto. Dodatkowo Urząd Miasta Krakowa zaprasza wszystkich mieszkańców na konsultacje i prezentacje propozycji zmian w projekcie.
Krakowska krata oficjalnie w Szkockim Rejestrze Tartanów Krakowska krata oficjalnie w Szkockim Rejestrze Tartanów
Krakowski tartan, wybrany przez mieszkańców Krakowa w czerwcowym głosowaniu, został oficjalnie zarejestrowany w Szkockim Rejestrze Tartanów. Krakowska krata jest obecnie tkana w Edynburgu w jednej z ostatnich tradycyjnych tkalni, a film z procesu produkcji będziemy mieli okazję zobaczyć 30 września w Krakowie w czasie Festiwalu Szkockiej Kraty na Małym Rynku. 1 października o godz. 13:30 na Rynku Głównym odbędzie się oficjalne przekazanie kuponu krakowskiego tartanu Prezydentowi Miasta Krakowa przez Lorda Provosta Edynburga.
Pierwsze wnioski po eksperymencie na placu Nowym Pierwsze wnioski po eksperymencie na placu Nowym
Poznaliśmy wstępne wnioski po eksperymencie Fundacji Napraw Sobie Miasto, która wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa, Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu i Zarządu Zieleni Miejskiej zmieniła na trzy tygodnie w lipcu i sierpniu oblicze placu Nowego na Kazimierzu.
Program „Rodzina 500+”: ponad 20 tys. wniosków w Krakowie Program „Rodzina 500+”: ponad 20 tys. wniosków w Krakowie
22 338 wniosków złożyli już mieszkańcy Krakowa w ramach programu „Rodzina 500+”.
Inwestycja PKP: od soboty ul. Armii Krajowej będzie zamknięta Inwestycja PKP: od soboty ul. Armii Krajowej będzie zamknięta
Od soboty, 26 sierpnia, do niedzieli, 3 września, w związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie linii kolejowej E-30, wyłączony będzie ruch pojazdów pod wiaduktami kolejowymi w ciągu ul. Armii Krajowej. Przypominamy, że od 16 sierpnia wyłączona z ruchu jest pętla autobusowa przy ul. Na Błonie.
Weź udział w konkursie i wygraj miód z „Pasieki Kraków” Weź udział w konkursie i wygraj miód z „Pasieki Kraków”
Od kilku tygodni wytrwale pracują pszczoły, które mieszkają w pięciu miejskich minipasiekach. Efekty już są. Gęsty i pyszny miód. Może go zdobyć każdy. Wystarczy wziąć udział w konkursie „Pasieki Kraków”.
Wyśrubuj formę przed Kraków Business Run Wyśrubuj formę przed Kraków Business Run
Pozostały jeszcze tylko trzy oficjalne treningi przed Kraków Business Run – 25 sierpnia na Łąkach Nowohuckich oraz 30 sierpnia i 1 września na Błoniach. Bezpłatne zajęcia przygotowujące zawodników do udziału w wydarzeniu prowadzi studio SAMtrening. Przypomnijmy, Kraków Business Run, czyli charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, wystartuje już 3 września.
Na skrzydłach zaczarowanych gołębi – spacer z mapą Kids in Kraków Na skrzydłach zaczarowanych gołębi – spacer z mapą Kids in Kraków
29 sierpnia zapraszamy na odlotowe zakończenie wakacji z mapą Kids in Kraków. Zwiedzimy Stare Miasto, podróżując na skrzydłach zaczarowanych gołębi. Obiegniemy Barbakan, stojąc pod kościołem Mariackim, spróbujemy dojrzeć Hejnalistę w okienku Wieży Mariackiej, potuptamy po Rynku Głównym, zatrzymamy się – a jak! – na ul. Gołębiej oraz poszukamy tajemniczego wejścia do zaginionego miasta! Organizatorem spaceru jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.
„Oscar designu” dla nowego systemu identyfikacji wizualnej Krakowa „Oscar designu” dla nowego systemu identyfikacji wizualnej Krakowa
System identyfikacji wizualnej Krakowa został uhonorowany prestiżową nagrodą Red Dot Award w kategorii Communication Design 2017. To spektakularny sukces - uznani na świecie eksperci w dziedzinie designu docenili współpracę naszego miasta z agencją reklamową Opus B, która opracowała projekt systemu.
Zapoznaj się z założeniami uchwały krajobrazowej Zapoznaj się z założeniami uchwały krajobrazowej
Od 21 sierpnia do 29 września trwa wyłożenie do publicznego wglądu projektu uchwały krajobrazowej, czyli „Zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń dla Miasta Krakowa”.
Warsztaty fotoreportażu z Anną Musiałówną Warsztaty fotoreportażu z Anną Musiałówną
Dwa dni bogate w sporą dawkę praktycznej wiedzy fotograficznej i zajęcia w terenie. W czwartek i piątek, 7 i 8 września młodzież i dorośli będą mogli wziąć udział w warsztatach fotoreportażu w Muzeum Historii Fotografii.
„Moje bezpieczne wakacje” – impreza plenerowa dla przedszkolaków „Moje bezpieczne wakacje” – impreza plenerowa dla przedszkolaków
Piasek, muszelki, kasza, wata, bibuła, kredki, papier, liście, nożyczki… to tylko kilka składników użytych do wykonania prac plastycznych. Przedszkolaki wykazały się olbrzymią wyobraźnią i wiedzą podczas konkursu „Moje bezpieczne wakacje”. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie zaprasza wszystkie przedszkolaki wraz z opiekunami na imprezę plenerową z okazji podsumowania konkursu i zakończenia wakacji.
Zlot Łowców Burz na Politechnice Krakowskiej Zlot Łowców Burz na Politechnice Krakowskiej
Jak skutecznie ostrzegać przez burzami i tornadami? O tym będą dyskutować uczestnicy konferencji „Rola technik cyfrowych w prognozowaniu gwałtownych zjawisk atmosferycznych”, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 sierpnia, na Politechnice Krakowskiej, w ramach VIII Zlotu Polskich Łowców Burz. Do naszego miasta przyjadą pasjonaci tematu z całej Polski.
Ciemna strona życia na „Letnim Tanim Kinobraniu” Ciemna strona życia na „Letnim Tanim Kinobraniu”
Powoli dobiega końca 11. edycja „Letniego Taniego Kinobrania”. W ostatnim tygodniu wakacyjnego festiwalu w Kinie pod Baranami pojawią się dzieła filmowców, których interesuje przede wszystkim ciemna strona życia. Na ekranie m.in.: Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Jeff Bridges, Hugh Jackman, Ben Affleck, Oscar Isaac, Christian Bale, Adrien Brody, Tom Hanks, Amy Adams, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz.
Wystawa książek chorwackich autorów w Bibliotece Kraków Wystawa książek chorwackich autorów w Bibliotece Kraków
Do 26 sierpnia Biblioteka Kraków - we współpracy z Biblioteką Miejską w mieście Opatija - zaprasza na wystawę książek chorwackich autorów. W Filii 21 na ul. Królewskiej 59 można nie tylko zobaczyć, ale również bliżej poznać kulturę i sztukę Chorwacji.
Błękitne oko i fantomy – Nowa Huta alternatywnie! Błękitne oko i fantomy – Nowa Huta alternatywnie!
W najbliższy weekend, 26-27 sierpnia, organizatorzy projektu „Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie „zabiorą chętnych na dwa spacery po najmłodszej dzielnicy Krakowa – w sobotę pokażą nowohuckie miejsca fantomowe, czyli kultowe miejscówki, a w niedzielę zaprowadzą na granicę wsi i miasta, w rejon błękitnego oka, czyli Zalewu Nowohuckiego. Wstęp wolny – zapisy trwają do czwartku, 24 sierpnia.
Wyjątkowa gra miejska na zakończenie wakacji Wyjątkowa gra miejska na zakończenie wakacji
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w ramach akcji "Lato w muzeum" zaprasza młodzież do udziału w grze miejskiej pt. "Tumult". Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia, o godz. 11:00 w wieży ratuszowej.
Pomóż zbadać potencjał kreatywności Krakowa Pomóż zbadać potencjał kreatywności Krakowa
Bilbao, Helsinki, San Sebastian, Sewilla – to tylko kilka z 20 miast, które wzięły udział w badaniu Indeksu Kreatywnego. Do tego grona właśnie dołącza Kraków!
Już w październiku 53. Studencki Festiwal Piosenki Już w październiku 53. Studencki Festiwal Piosenki
30 wykonawców weźmie udział w 53. Studenckim Festiwalu Piosenki – Krakowskim Festiwalu Piosenki, rozpoczynającym się w sobotę, 21 października w Krakowie. Koncert laureatów odbędzie się w niedzielę, 22 października w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
Przyjdź na Roof Party i pomóż zwierzętom Przyjdź na Roof Party i pomóż zwierzętom
Już 26 sierpnia w hotelu Poleski odbędzie się Roof Party. W trakcie imprezy zbierane będą datki na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
 
Kalendarium imprez  2017-08-24
cracovia