ikona - pogoda teraz niedziela, 9 grudnia 2018, Wiesławy i Leokadii
5oC, 1002 hPa
wiatr: 22 km/h (SW)
możliwy słaby deszcz
Kraków kolejny raz podzielił się ciepłem Kraków kolejny raz podzielił się ciepłem
Już po raz 12. krakowskie organizacje pozarządowe odebrały czeki na dofinansowanie rachunków za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę w ramach akcji „Podzielmy się ciepłem”. W tym roku środki trafiły do 43 podmiotów, a wartość wsparcia to kwota 150 tys. zł.
Kamerą termowizyjną sprawdzą, czy domy utrzymują ciepło Kamerą termowizyjną sprawdzą, czy domy utrzymują ciepło
W obecnym sezonie grzewczym kontynuowana będzie akcja bezpłatnych badań kamerą termowizyjną w budynkach jednorodzinnych położonych na terenie Krakowa. Mieszkańcy będą mieli możliwość sprawdzenia w swoich domach miejsc strat ciepła, co pomoże ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki czy wady instalacji grzewczych.
Bezpieczniej na ul. Armii Krajowej Bezpieczniej na ul. Armii Krajowej
Zdecydowana poprawa bezpieczeństwa pieszych na ul. Armii Krajowej! Pokonanie tej ulicy przez przejście dla pieszych na wysokości hotelu Novotel jest teraz zdecydowanie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Nowatorskie rozwiązania jakie wprowadził tam Zarząd Dróg Miasta Krakowa, zdają egzamin.
Najpiękniejsza szopka krakowska Najpiękniejsza szopka krakowska
W niedzielę, 9 grudnia, o godz. 14.00 w Celestacie odbył się 76. konkursu na najpiękniejszą szopkę krakowską. Jednak to nie wszystko co przygotowało Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, od poniedziałku, 10 grudnia będzie czynna pokonkursowa wystawa szopek w Celestacie.
Krakowscy kupcy świętują Krakowscy kupcy świętują
Msza w kościele św. Barbary, pochód kupiecki, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, ceremonia pasowania na kupca przedstawicieli nowo przyjętych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - to niektóre wydarzenia w ramach Święta Kupca, które odbyło się w niedzielę, 9 grudnia.
Krakowskie ekopudełko prostym sposobem na trudne odpady Krakowskie ekopudełko prostym sposobem na trudne odpady
Od czwartku, 6 grudnia, mieszkańcy Krakowa mogą bez żadnych dodatkowych opłat oddawać kłopotliwe i niebezpieczne odpady w kolejnych punktach w mieście – w ekopudełkach, które pełnią rolę minilamusowni.
Słowacka choinka w prezencie dla krakowian Słowacka choinka w prezencie dla krakowian
W piątek, 7 grudnia, o godz. 16.30 podczas Dnia Słowacji na krakowskich targach bożonarodzeniowych niedaleko wieży ratuszowej została zapalona kolejna choinka. Uroczystego zapalenia światełek dokonał prezydent Jacek Majchrowski wraz z darczyńcami - konsulem generalnym Słowacji w Krakowie Tomášem Kašajem i konsulem honorowym Słowacji w Gliwicach Marianem Czernym.
Dwa kierunki ruchu na ul. Zabłocie Dwa kierunki ruchu na ul. Zabłocie
Ulica Zabłocie już niebawem dwukierunkowa. Od poniedziałku, 10 grudnia nie trzeba będzie jeździć objazdem.
Park przy forcie Borek zmienia oblicze Park przy forcie Borek zmienia oblicze
W czwartek, 6 grudnia, odebrano po rewitalizacji zachodnią część parku przy forcie Borek. Prace zostały sfinansowane z budżetu dzielnicy X i dotacji Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków.
95 tys. książek przeczytali uczestnicy akcji Czytaj PL 95 tys. książek przeczytali uczestnicy akcji Czytaj PL
Czytelnicza akcja, która pierwotnie miała skupić się na Polsce, objęła cały świat. 95 tysięcy – tyle książek przeczytali jej uczestnicy. Czytaj PL – największa w Polsce (i najpewniej także na świecie) akcja promująca czytelnictwo ponownie zakończyła się sukcesem.
Zmiany na ul. Zielony Most Zmiany na ul. Zielony Most
Trwająca od 2017 r. przebudowa torów kolejowych w Bronowicach, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA, wkracza w kolejną fazę. W sobotę, 8 grudnia, zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu na ulicy Zielony Most.
W Swoszowicach powstała nowa hala sportowa W Swoszowicach powstała nowa hala sportowa
W czwartek, 6 grudnia, w Swoszowicach otwarto nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 134. W uroczystości wzięli udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz jego zastępcy Anna Korfel-Jasińska i Bogusław Kośmider.
Tramwaje wróciły na ul. Wielicką Tramwaje wróciły na ul. Wielicką
Od soboty, 8 grudnia, został przywrócony ruch tramwajowy na odcinku od skrzyżowania ulic Limanowskiego i Na Zjeździe do estakady tramwajowej Lipska-Wielicka – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Na swoje stałe trasy powróciły linie tramwajowe nr 3, 6, 11, 24 i 73.
Straż miejska zyskała siedem ekologicznych samochodów Straż miejska zyskała siedem ekologicznych samochodów
W czwartek, 6 grudnia, prezydent Jacek Majchrowski przekazał funkcjonariuszom Straży Miejskiej Miasta Krakowa siedem nowoczesnych, ekologicznych radiowozów marki Hyundai IONIQ Hybrid. Pojazdy zostały zakupione ze środków własnych miasta.
Otwarcie odnowionej filii nr 23 Biblioteki Kraków Otwarcie odnowionej filii nr 23 Biblioteki Kraków
Zmieniony wystrój, całkowicie nowe wyposażenie, ok 7 tys. książek i kącik dla najmłodszych czytelników przy kominku – tak wygląda wyremontowana filia nr 23 Biblioteki Kraków, która zlokalizowana jest w budynku dawnej kuźni w Mydlnikach na ul. Balickiej 297.
Na placu Biskupim zagramy w klasy Na placu Biskupim zagramy w klasy
Plac Biskupi, zlokalizowany między ul. Asnyka a Krowoderską, zyska nowe oblicze. Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił właśnie przetarg na jego rewitalizację.
Świętujemy niepodległość na jazzowo Świętujemy niepodległość na jazzowo
W sobotę, 15 grudnia, o godz. 18.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się drugi już w tym sezonie koncert jazzowy. Tym razem będzie to program specjalnie przygotowany przez Andrzeja Jagodzińskiego w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Kalendarium imprez  2018-12-09
cracovia