ikona - pogoda teraz środa, 21 lutego 2018, Eleonory i Feliksa
-1oC, 1022 hPa
wiatr: 10 km/h (NE)
pochmurno
I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza
Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.
„Prezydent Juliusz Leo i Kraków jego czasów” - konferencja w magistracie „Prezydent Juliusz Leo i Kraków jego czasów” - konferencja w magistracie
Jak powstał Wielki Kraków? Czego dokonał Juliusz Leo? I kiedy połączono Kraków z Podgórzem – o tym rozmawiali w środę, 21 lutego, w magistracie uczestnicy konferencji „Prezydent Juliusz Leo i Kraków jego czasów”. Wydarzenie zainaugurował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze
Środek tygodnia pracy to idealny moment, żeby obejrzeć film albo w klubie posłuchać dobrej muzyki. Zajrzyjcie do naszego kulturalnego rozkładu – znajdziecie tam miejsca, które wieczorem warto odwiedzić.
Odsłonięto rzeźbę prezydenta Juliusza Lea Odsłonięto rzeźbę prezydenta Juliusza Lea
Juliusz Leo – wybitny polityk, ekonomista i prezydent Wielkiego Krakowa doczekał się swojego upamiętnienia. Rzeźba wybitnego prezydenta stanęła na skwerze u zbiegu ulic Józefińskiej i Nadwiślańskiej w sąsiedztwie kładki ojca Bernatka. W oficjalnym odsłonięciu rzeźby wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Rady Dzielnicy XIII i rodziny prezydenta Juliusza Lea.
Wpis na listę UNESCO impulsem do odnowy Krakowa. Zobacz film! Wpis na listę UNESCO impulsem do odnowy Krakowa. Zobacz film!
We wrześniu minie 40 lat od czasu kiedy Kraków, jako pierwsze miasto europejskie, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Weź udział w konkursie o Juliuszu Leo Weź udział w konkursie o Juliuszu Leo
21 lutego mija dokładnie 100. rocznica śmierci prezydenta Krakowa Juliusza Lea. Jednym z największych osiągnięć prezydenta Lea była realizacja projektu „Wielkiego Krakowa”.
Budżet obywatelski 2018 – daj się zainspirować! Budżet obywatelski 2018 – daj się zainspirować!
1 marca ruszy etap składania wniosków do V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Najbliższe dni to świetna okazja, żeby się spotkać i porozmawiać o pomysłach na projekty, a także zainspirować się realizacjami ostatnich lat. Wszystkich zainteresowanych Mamaton Klub Mam zaprasza na inspiratorium „Budżet Obywatelski – czym to się je?”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 lutego o godz. 17:30 w punkcie Programu Aktywności Lokalnej na ul. Siemaszki 31.  
Noce bez tramwajów na ulicy Krakowskiej Noce bez tramwajów na ulicy Krakowskiej
W związku z koniecznością awaryjnej naprawy torowiska na ul. Krakowskiej, w noce z 22 na 23 i z 23 na 24 lutego w godzinach 20:00 – 4:30 zostanie wyłączony ruch tramwajowy pomiędzy przystankami Korona – Stradom.
Gdzie remonty nakładkowe w 2018 roku? Gdzie remonty nakładkowe w 2018 roku?
W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje zrealizować remonty nakładowe, na odcinkach ulic: Architektów, Bohomolca, Ćwiklińskiej, Długosza, Gnieźnieńskiej, Hołdu Pruskiego, Jałowcowej, ks. Jancarza, Jaracza, Kamieńskiego, Karłowicza, o. Kolbego, Konarskiego, Królowej Jadwigi, Lea, Oboźnej, Obrony Tyńca, Obrońców Warszawy, Ognistych Wici, Orlich Gniazd, Palacha, Piasta Kołodzieja, Próchnika, Radzikowskiego, Rzebika, Rejtana, Rydla, Saskiej, Snycerskiej, Staropolskiej, Swarożyca, Wańkowicza, Warchałowskiego, Węgierskiej, Wielickiej, Wyki, Wyspiańskiego, Zakątek i Złoty Róg.
Jak pogodzić potrzeby mieszkańców i turystów? Jak pogodzić potrzeby mieszkańców i turystów?
Wymiana doświadczeń, dobrych praktyk stosowanych w miastach o charakterze historycznym i poszukiwanie rozwiązań w aspekcie rozwoju ruchu turystycznego – takie zagadnienia będą poruszane podczas pierwszej edycji konferencji Miasta Historyczne 3.0, która odbędzie się 1-2 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
Charytatywne spektakle dla chorych na raka Charytatywne spektakle dla chorych na raka
Krakowski Komitet Zwalczania Raka wspiera od ośmiu lat Centrum Onkologii, przy ul. Garncarskiej. W najbliższą sobotę, 24 lutego, zaprasza do Centrum Kongresowego ICE Kraków na dwa charytatywne spektakle – musical dla dorosłych „Siostrunie”, o godz. 17.00 oraz bajkę dla dzieci „Jaś i Małgosia” (początek o godz. 11.00). 
Zostań ambasadorem budżetu obywatelskiego! Zostań ambasadorem budżetu obywatelskiego!
Chcesz w aktywny sposób promować krakowski budżet obywatelski? Umiesz lub chcesz nauczyć się działać za pomocą narzędzi partycypacyjnych? Zgłoś się do programu „Ambasador budżetu obywatelskiego 2018”. Nabór trwa jeszcze do 22 lutego.
Poszukiwany lokal na żłobek Poszukiwany lokal na żłobek
Miasto chce kupić lokal lub budynek, który można zaadaptować na żłobek.
Oczyszczacze powietrza w żłobkach Oczyszczacze powietrza w żłobkach
Ruszył program pilotażowy, dzięki któremu do ośmiu krakowskich żłobków samorządowych trafiły oczyszczacze powietrza. Urządzenia zostały zamontowane w tych placówkach za zgodą rodziców.
„Messa da Requiem” Verdiego zabrzmi w Filharmonii Krakowskiej „Messa da Requiem” Verdiego zabrzmi w Filharmonii Krakowskiej
Dzieło, którego zapowiedź wzbudza zainteresowanie na wiele miesięcy przed ogłoszoną data koncertu, zaś wykonanie każdorazowo wywołuje liczne komentarze post factum. Jeden z ważniejszych utworów w dziejach historii muzyki, tyleż kontrowersyjny, co bezkrytycznie przyjmowany przez publiczność, „Messa da Requiem” Giuseppe Verdiego. Dzieło to zabrzmi na estradzie Filharmonii Krakowskiej w piątek, 2 marca, o godz. 19.30 i w sobotę, 3 marca, o godz. 18.00. Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej poprowadzi Charles Olivieri-Munroe. W partiach solowych usłyszymy Edytę Piasecką (sopran), Elżbietę Wróblewską (mezzosopran), Pavlo Tolstoya (tenor) oraz Patryka Rymanowskiego (bas).
Skwery nie tylko z zielenią Skwery nie tylko z zielenią
Trzy skwery mogą już cieszyć krakowian. W tak odmienionych miejscach łatwo złapać oddech od codziennego zabiegania, a odpoczynek i spacer to przyjemność.
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci Ignacego Kriegera Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci Ignacego Kriegera
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Ignacego Kriegera. Wydarzenie, w którym weźmie udział prezydent Jacek Majchrowski, odbędzie się we wtorek, 27 lutego, o godz. 15:00 przed kamienicą Bonerowską na Rynku Głównym 39.
Już 28 lutego grupa Toto wystąpi w Krakowie - niezbędnik koncertowy Już 28 lutego grupa Toto wystąpi w Krakowie - niezbędnik koncertowy
Grupa Toto świętuje jubileusz 40-lecia swojego istnienia. Z tej okazji Amerykanie znani z takich przebojów jak: „Africa”, „Hold The Line” czy też „Rosanna” pojawią się 28 lutego w TAURON Arenie Kraków.
A może już czas na A może już czas na "Projekt na szóstkę"?
Zespół Szkół Łączności w Krakowie, we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym i Fundacją Instytut Mikromakro zaprasza do udziału w Międzyszkolnym Festiwalu Informatycznym „Projekt na szóstkę”.
Przewodnicy mieszkańcom. Weź udział w trzech wycieczkach! Przewodnicy mieszkańcom. Weź udział w trzech wycieczkach!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie zaprasza mieszkańców w najbliższą sobotę, 24 lutego na trzy bezpłatne wycieczki, które odbędą się przed południem. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 
Kalendarium imprez  2018-02-21
cracovia