ikona - pogoda teraz niedziela, 16 czerwca 2019, Aliny i Justyny
25oC, 1015 hPa
wiatr: 14 km/h (W)
możliwe burze
IMGW ostrzega: możliwe burze z gradem IMGW ostrzega: możliwe burze z gradem
Synoptycy IMGW odwołali ostrzeżenie o fali upałów w naszym regionie, które w ostatnich dniach osiągały nawet 34 stopnie Celsjusza. W niedzielę, 16 czerwca prognozują jednak kolejną zmianę pogody na terenie województwa małopolskiego.
Forteczny Piknik Rodzinny na Łapiance Forteczny Piknik Rodzinny na Łapiance
Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 16 czerwca na rodzinne zwiedzanie zrewitalizowanego budynku fortu Łapianka. Choć zwiedzanie obiektów Twierdzy Kraków cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników historii, nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.
Zmiany dla dorożek z powodu upałów; wyniki badań koni Zmiany dla dorożek z powodu upałów; wyniki badań koni
Z związku z falą upałów, która od kilku dni panuje w Krakowie, do odwołania został zamknięty postój dla dorożek na Rynku Głównym – informuje Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa. Jednocześnie przypomina wyniki badań koni dorożkarskich.
Przyjdź na Jarmark Świętojański Przyjdź na Jarmark Świętojański
W piątek, 14 czerwca punktualnie o godz. 11.00 na bulwarze Czerwieńskim rozpoczęła się największa edukacyjna impreza historyczna w Krakowie: Jarmark Świętojański! Pod samym Wawelem spotkają się renesansowi tancerze, czeladnicy i żacy, swój kunszt zaprezentują sokolnicy i muzycy, najmłodsi zdobędą patenty, a wszyscy przeniesiemy się… do XVI-wiecznego miasta! Na jarmark zapraszamy przez cały weekend.
Wakacyjne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów Wakacyjne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów
Od czwartku, 20 czerwca wprowadzone zostaną wakacyjne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Oto szczegóły zmian.
Prezydent apeluje do premiera o nowe regulacje dotyczące spalin Prezydent apeluje do premiera o nowe regulacje dotyczące spalin
Prezydent Jacek Majchrowski wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego z oczekiwaniem wprowadzenia zmian w ustawach regulujących kwestie zanieczyszczeń powietrza pochodzących z transportu.
Znamy laureatów Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego Znamy laureatów Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego
Maćko Prusak i zespół aktorski Teatru Ludowego został laureatem tegorocznej Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego ustanowionej przez Radę Miasta Krakowa i przyznawanej za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru.
Dzisiaj Noc Tańca w Krakowie Dzisiaj Noc Tańca w Krakowie
Dziś, 16 czerwca, cały Kraków będzie tańczył. A to wszystko za sprawą drugiej edycji Nocy Tańca. Pokazy i spektakle taneczne będą prezentowane w salach widowiskowych i w plenerze. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
XIII Noc Teatrów za nami XIII Noc Teatrów za nami
12 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 35 teatrów i grup nieinstytucjonalnych wzięło udział w XIII edycji Nocy Teatrów, w nocy z 15 na 16 czerwca. Przedstawienia odbywały się w salach krakowskich teatrów i w plenerze: na Małym Rynku, placu Szczepańskim, placu Niepodległości i na alei Róż.
Wypowiedz się w sprawie pomnika AK Wypowiedz się w sprawie pomnika AK
Magistrat czeka na propozycje od mieszkańców dotyczące formy i miejsca uczczenia pamięci żołnierzy Armii Krajowej. Konsultacje społeczne trwają do 30 czerwca. Niebawem na temat będzie można podyskutować z ekspertami podczas spotkań w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia przy ul. Brackiej 10.
Nagrodzeni za pracę na rzecz bezpieczeństwa Nagrodzeni za pracę na rzecz bezpieczeństwa
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył dziś nagrody „Bezpieczny Kraków” dwóm policjantom, strażnikowi miejskiemu i strażakowi. To specjalne wyróżnienie za ich wzorową pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście. Dodatkowe nagrody specjalne powędrowały do strażniczki miejskiej i policjanta, którzy w połowie maja uratowali życie pasażerce taksówki.
Żłobek przy ul. Sienkiewicza do modernizacji Żłobek przy ul. Sienkiewicza do modernizacji
W lipcu rozpocznie się kompleksowa termomodernizacja żłobka samorządowego nr 14 przy ul. Sienkiewicza 24. W środę, 12 czerwca została podpisana umowa na roboty budowlane. Koszt prac, które zostaną wykonane do końca tego roku, to prawie 1,78 mln zł. Część środków na ten cel przekaże Unia Europejska.
„Wieża smaków” – kulinarna wystawa w Muzeum Krakowa „Wieża smaków” – kulinarna wystawa w Muzeum Krakowa
Z okazji przyznania naszemu miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019 Muzeum Krakowa zaprasza na wystawę pt. „Wieża smaków”. Smakowitą ekspozycję będzie można oglądać od 19 czerwca do 13 października w wieży ratuszowej na Rynku Głównym.
Nowa szkoła w Czyżynach? Ruszyły konsultacje z mieszkańcami Nowa szkoła w Czyżynach? Ruszyły konsultacje z mieszkańcami
Do 5 lipca miasto będzie konsultować z mieszkańcami pomysł budowy kompleksu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Centralnej – w miejscu, gdzie pierwotnie miało powstać Centrum Obsługi Inwestora. Pierwsze otwarte spotkanie odbędzie się w piątek, 14 czerwca, o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 156.
Porozmawiajmy o planie dla „Olszy” Porozmawiajmy o planie dla „Olszy”
W poniedziałek, 17 czerwca będzie można się dowiedzieć, jak zmienił się projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Olsza” po rozpatrzeniu przez prezydenta uwag od mieszkańców. Dyskusja rozpocznie się o godz. 16.00 w sali Dietla przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.
Stwórz ogródek jordanowski Stwórz ogródek jordanowski
Do 28 czerwca do godz. 11.00 Zarząd Zieleni Miejskiej czeka na oferty na wykonanie robót budowlanych, związanych z utworzeniem nowego ogródka jordanowskiego u zbiegu ulic Tomickiego i Padniewskiego.
Koncerty Promenadowe, czyli moc atrakcji w centrum miasta Koncerty Promenadowe, czyli moc atrakcji w centrum miasta
Już po raz trzeci Krakowskie Forum Kultury zaprasza na Koncerty Promenadowe w altanie na Plantach. W każdy wakacyjny weekend, od 28 czerwca do 1 września, dla wszystkich zainteresowanych czeka szereg atrakcji muzycznych i tanecznych, a także niespodzianek dla najmłodszych.
Poznaliśmy najlepszy Książkowy Debiut Poetycki Poznaliśmy najlepszy Książkowy Debiut Poetycki
Ida Sieciechowicz autorka zestawu wierszy „Soundtrack do nagłośnionych wnętrz” została laureatką konkursu Książkowy Debiut Poetycki im. Anny Świrszczyńskiej. O nagrodę rywalizowało 136 wierszy.
Wybory uzupełniające do Rady Dzielnicy XVII Wybory uzupełniające do Rady Dzielnicy XVII
W niedzielę, 16 czerwca, odbędą się wybory uzupełniające do Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w okręgu wyborczym nr 15. Głosowanie odbędzie się w lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 w Klubie Krzesławice na ul. Wańkowicza 17. Głosowanie będzie trwać od godz. 7 do 21.
Wielokulturowy weekend z atrakcjami dla dzieci Wielokulturowy weekend z atrakcjami dla dzieci
W niedzielę, 16 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Chmielowskiego 1 odbędzie się Rodzinny Piknik Wielokulturowy. A dzień wcześniej w różnych miejscach miasta moc atrakcji czeka dla dzieci w ramach Wielokulturowego Międzynarodowego Dnia Dziecka.
 
Kalendarium imprez  2019-06-16
cracovia