Spółki miejskie o dostosowaniu do zmian klimatycznych Spółki miejskie o dostosowaniu do zmian klimatycznych
2019-06-14

Działania Gminy Miejskiej Kraków na rzecz dostosowania do zmian klimatycznych – to temat drugiego z cyklu seminarium dla członków zarządów spółek miejskich, odbywającego się w dniach 13-14 czerwca w Krynicy Zdroju.
Prezydent apeluje do premiera o nowe regulacje dotyczące spalin Prezydent apeluje do premiera o nowe regulacje dotyczące spalin
2019-06-14

Prezydent Jacek Majchrowski wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego z oczekiwaniem wprowadzenia zmian w ustawach regulujących kwestie zanieczyszczeń powietrza pochodzących z transportu.
Poznaj park Młynówka Królewska Poznaj park Młynówka Królewska
2019-06-14

Park Młynówka Królewska znajduje się terenie dwóch dzielnic – Krowodrzy i Bronowic. Rozciąga się od alei Juliusza Słowackiego do ulicy Zakliki z Mydlnik i zajmuje powierzchnię 18,41 ha.
Warsztaty ekologiczne z Kapitanem Powietrze Warsztaty ekologiczne z Kapitanem Powietrze
2019-06-13

Ponad 1200 uczniów z krakowskich przedszkoli i szkół podstawowych wzięło udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Wydział ds. Jakości Powietrza Urzędu Miasta Krakowa.
Bez kąpieli na Zakrzówku - rozmowa z dyrektorem ZZM Bez kąpieli na Zakrzówku - rozmowa z dyrektorem ZZM
2019-06-13

– Latem na pewno nie będzie można kąpać się na Zakrzówku. Krakowianie muszą nieco poczekać, aż uda się odnowić cały park – mówi dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf. Podkreśla, że rewitalizowany Zakrzówek otrzyma nowe, jeszcze piękniejsze oblicze. Rozmawia Tadeusz Mordarski.
Uczniowie będą zużywać mniej plastiku Uczniowie będą zużywać mniej plastiku
2019-06-12

W krakowskich szkołach rozpoczyna się plastikowa rewolucja. Wydział Edukacji UMK przygotował zestaw praktycznych porad, które pomogą uczniom i nauczycielom w walce z plastikiem.
W ZIM bez plastiku W ZIM bez plastiku
2019-06-12

Koniec z używaniem plastikowych butelek w Zarządzie Inwestycji Miejskich. – Zachęcamy do picia wody z kranu. Jeśli jest to konieczne, wodę mineralną zamawiamy jedynie w szklanych opakowaniach – mówi Łukasz Szewczyk, pełniący obowiązki dyrektora ZIM w Krakowie.
Poznaj park Stacja Wisła Poznaj park Stacja Wisła
2019-06-12

Park Stacja Wisła znajduje się pomiędzy bulwarem Lotników Alianckich a ul. Zabłocie, na terenie dawnej stacji kolejowej Podgórze Wisła.
Komary w mieście - informacja ZZM Komary w mieście - informacja ZZM
2019-06-11

Pojawienie się plagi komarów związane jest ze sprzyjającą im pogodą w ostatnim czasie. Wysokie temperatury i duża ilość wody po intensywnych majowych deszczach stworzyły dogodne warunki dla intensywnego namnażania tych owadów. Zarząd Zieleni Miejskiej nie planuje wprowadzania chemicznych sposobów walki z komarami.
Kraków doceniony za działania ekologiczne Kraków doceniony za działania ekologiczne
2019-06-10

Działania Krakowa na rzecz poprawy stanu środowiska zostały docenione przez Narodową Radę Ekologiczną, która zdecydowała o przyznaniu miastu tytułu laureata Krajowej Nagrody Ekologicznej „Ekojanosik – Zielona Wstęga Polski”. Statuetkę i dyplom odebrała w ubiegłym tygodniu Małgorzata Mrugała, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UMK.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia