Dni Ziemi: rozdajemy rośliny za puszki i butelki Dni Ziemi: rozdajemy rośliny za puszki i butelki
2019-04-18

Akcja „sadzonki za surowce wtórne”, wspólne sadzenie lip i warsztaty edukacyjne – to tylko część atrakcji programu tegorocznych Dni Ziemi, które w przyszły weekend (26-27 kwietnia) odbędą się w Nowej Hucie, na alei Róż.
Wielkie sprzątanie Czyżyn i mobilna wystawa. Dołącz do akcji Wielkie sprzątanie Czyżyn i mobilna wystawa. Dołącz do akcji
2019-04-18

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon, przy wsparciu pracowników i aktywistów, rozpocznie akcję sprzątania działki w Czyżynach, która pozostaje nieuporządkowana i zaśmiecona. To właśnie tam mieścić się będzie budynek Cogiteonu. Organizatorzy zachęcają mieszkańców okolicy do włączenia się do wspólnego sprzątania, a potem poeksperymentowania na wystawie mobilnej „Naukowiej”!
W Krakowie stanął automat do recyklingu plastikowych butelek W Krakowie stanął automat do recyklingu plastikowych butelek
2019-04-17

W urzędzie miasta stanął pierwszy w Polsce butelkomat do skupu butelek plastikowych. Za każdą wrzuconą do niego butelkę mieszkańcy otrzymają 10 lub 20 groszy losowo. Automat w Centrum Administracyjnym przy al. Powstania Warszawskiego 10 będzie stał przez kilka dni.
Program termomodernizacji - ruszył nabór ofert firm Program termomodernizacji - ruszył nabór ofert firm
2019-04-17

15 kwietnia rozpoczął się nabór firm rekomendowanych w ramach programu termomodernizacji. Oferty mogą składać przedsiębiorcy, których działalność obejmuje docieplanie ścian zewnętrznych, docieplenie dachów, stropodachów, stropów pod ostatnią kondygnacją lub ostatnią ogrzewaną kondygnacją, docieplanie stropów pod nieogrzewaną piwnicą lub podłóg na gruncie, wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz bram garażowych. Lista ma ułatwić mieszkańcom wybór podmiotu, który zrealizuje termomodernizację.
Nowy las w Nowej Hucie – ArcelorMittal sadzi 70 tys. drzew Nowy las w Nowej Hucie – ArcelorMittal sadzi 70 tys. drzew
2019-04-17

Na 12 hektarach terenu w Nowej Hucie powstaje nowy las dla mieszkańców Krakowa. Sadząc 70 tysięcy drzew, huta ArcelorMittal Poland chce uczcić 70-lecie powstania kombinatu i dzielnicy. Do tej pory posadziła 70 dużych dębów i 20 tys. sadzonek lipy drobnolistnej, grabu, wiązu, dębu czy jawora.
Zrelaksuj się w strefie chilloutu w parku Tysiąclecia Zrelaksuj się w strefie chilloutu w parku Tysiąclecia
2019-04-15

W parku Tysiąclecia powstała strefa chilloutu, która została wykonana w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Już teraz można tam zrelaksować się na leżakach.
Posadzono 1400 wiązów w lesie Mogilskim Posadzono 1400 wiązów w lesie Mogilskim
2019-04-13

13 kwietnia Zarząd Zieleni Miejskiej zorganizował sadzenie 1400 wiązów w lesie Mogilskim.
Ogrody Krakowian nagrodzone Ogrody Krakowian nagrodzone
2019-04-11

Kraków otrzymał nagrodę za stworzenie Ogrodów Krakowian na konferencji EUGIC London 2019 (3rd European Urban Green Infrastructure Conference) w kategorii wdrożenie zielonej infrastruktury w miastach. Jury doceniło przede wszystkim to, że Ogrody Krakowian tworzone są na terenie całego miasta, blisko mieszkańców, stanowiąc tym samym istotny składnik zielonej infrastruktury.
W Lesie Wolskim powstał ośrodek edukacji ekologicznej W Lesie Wolskim powstał ośrodek edukacji ekologicznej
2019-04-11

Przy największej polanie w Lesie Wolskim wyremontowany został Pawilon Okocimski, w którym będzie się znajdowało Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza". Przygotowywano już stałą ekspozycję w całości poświęconą przyrodzie, a w szczególności życiu lasu i łąk.
Autobus elektryczny Mercedes-Benz eCitaro w Krakowie Autobus elektryczny Mercedes-Benz eCitaro w Krakowie
2019-04-10

W czwartek, 11 kwietnia od godz. 11.00 do 12.00 na terenie zajezdni autobusowej Wola Duchacka, przy ul. Walerego Sławka 10 dla wszystkich zainteresowanych będzie dostępny w pełni elektryczny i bezemisyjny autobus miejski Mercedes-Benz eCitaro. O zaletach i innowacyjnych rozwiązaniach tego pojazdu opowiedzą przedstawiciele producenta.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia