Zielono i bajkowo w centrum Przegorzał Zielono i bajkowo w centrum Przegorzał
2018-09-22

Osiedle Przegorzały zyskało nową wizytówkę – w sobotę, 22 września u zbiegu ulic Szyszko-Bohusza i Kamedulskiej uroczyście otwarty zostanie ogród publiczny, a także miniboisko. Z tej okazji odbędzie się piknik – Zwierzyniec Obywatelski, na który zapraszają radni i mieszkańcy oraz Klub Kultury Przegorzały. Oba obiekty zostały zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Krakowa w edycji 2016 i 2017.
Przyjdź odebrać rośliny doniczkowe Przyjdź odebrać rośliny doniczkowe
2018-09-22

W tę sobotę i niedzielę kolejne 20 tysięcy roślin doniczkowych trafi do mieszkańców Krakowa. Wśród roślin, które rozda Urząd Miasta Krakowa są: dracena, skrzydłokwiat kwiecisty, fikus, chamedora wytworna i zamiokulkas zamiolistny.
Park linearny na Ruczaju już otwarty! Park linearny na Ruczaju już otwarty!
2018-09-20

20 września na Ruczaju oficjalnie otwarto park linearny „Re-kreacja”. Park powstał wzdłuż ul. Grota-Roweckiego, od ul. Rostworowskiego do Zachodniej. Ma 570 m długości i 18 m szerokości. Zajmuje łącznie około 1 ha powierzchni. Powstał w pasie zieleni pomiędzy ekranami akustycznymi i blokami.
W Krakowie powstaną wyspy gazu W Krakowie powstaną wyspy gazu
2018-09-20

W środę, 19 września, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie i PGNiG TERMIKA Energetyka Rozproszona Sp. z o.o. podpisały porozumienie o wspólnej realizacji programu likwidacji niskiej emisji w Krakowie.
Czy ogrzejemy Kraków ciepłem geotermalnym? Czy ogrzejemy Kraków ciepłem geotermalnym?
2018-09-19

We wtorek, 25 września, w Urzędzie Miasta Krakowa na pl. Wszystkich Świętych odbędzie się konferencja „National Stakeholder’s Event”, organizowana w ramach realizacji międzynarodowego projektu GeoPLASMA-CE (2016-2019), finansowanego ze środków programu Interreg Central Europe.
Zbliża się 3. edycja Climathonu Zbliża się 3. edycja Climathonu
2018-09-18

Już 26 i 27 października odbędzie się trzecia edycja krakowskiego Climathonu. Celem projektu jest wypracowanie przez uczestników bezpośrednich działań klimatycznych poprzez stworzenie innowacyjnych rozwiązań problemów lokalnych zmian klimatu.
Kraków w zieleni! Poznaj statystyki Kraków w zieleni! Poznaj statystyki
2018-09-17

Kraków w zielonych barwach. Lasy, parki, skwery, łąki i kwiaty!
Dzielnica Wesoła będzie zielona Dzielnica Wesoła będzie zielona
2018-09-14

W czwartek, 13 września odbyły się konsultacje, dotyczące wstępnej koncepcji projektu planu miejscowego „Wesoła – rejon ul. Kopernika”. Główne założenia koncepcyjne zakładają m.in. realizację zielonego klina, będącego przedłużeniem ogrodu botanicznego, powstanie miejskiego placu, służącego mieszkańcom dzielnicy czy ochronę zabytkowej zabudowy wzdłuż ul. Kopernika, szczególnie ważną po przeniesieniu obecnie funkcjonującego na tym terenie Szpitala Uniwersyteckiego do Prokocimia. Tworzony plan miejscowy ma zachować dotychczasowy charakter dzielnicy, uzupełniając go o część usługową i tereny zielone.
86 nowoczesnych Mercedesów dla mieszkańców Krakowa 86 nowoczesnych Mercedesów dla mieszkańców Krakowa
2018-09-14

Kilka tygodni przed terminem dostaw mieszkańcy Krakowa otrzymali 86 autobusów Mercedes-Benz Citaro o długości 12 metrów. Z myślą o wygodzie mieszkańców oraz w trosce o środowisko udało się przyspieszyć realizację dwóch kontraktów podpisanych w lutym i marcu 2018 roku z firmą EvoBus Polska sp. z o.o. To pierwsza po niemal dekadzie przerwy dostawa autobusów marki Mercedes-Benz do stolicy Małopolski.
Rusza pilotażowy program termomodernizacji Rusza pilotażowy program termomodernizacji
2018-09-12

Od 24 września do 5 października będzie można złożyć wniosek w ramach programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych w Krakowie. W tym roku program będzie realizowany pilotażowo, w jego ramach dotacje może uzyskać 20 gospodarstw domowych. Na zadanie przeznaczono 1 mln zł. Co ważne, na wykonanie termomodernizacji mieszkańcy mają czas do 10 listopada br., zatem warto nie zwlekać i już teraz kompletować wymagane dokumenty.  
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia