Uwaga na burze z gradem - ostrzeżenie synoptyków Uwaga na burze z gradem - ostrzeżenie synoptyków
2017-06-28

Najbliższa noc ze środy na czwartek upłynie pod znakiem burz z gradem. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 do 30 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie możliwe gradobicia.
Prezydent z absolutorium za 2016 rok Prezydent z absolutorium za 2016 rok
2017-06-28

28 czerwca podczas dwóch sesji radni miejscy przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2016 rok i udzielili Prezydentowi Miasta absolutorium. Za głosowało 24 radnych, 19 było przeciw. Oznacza to, że Rada Miasta Krakowa pozytywnie oceniła działania prezydenta i podległych mu służb w zakresie realizacji wydatków i dochodów miasta w 2016 r. Pozytywną opinię w tej sprawie wydały wcześniej Komisja Rewizyjna Rady Miasta i Regionalna Izba Obrachunkowa.
Spędź lato w MOCAK-u Spędź lato w MOCAK-u
2017-06-28

W lipcu i sierpniu 2017 roku Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie organizuje cykl zajęć adresowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych spędzających wakacje w mieście. Celem twórczych, interaktywnych spotkań jest umożliwienie im aktywnego wypoczynku. Podczas warsztatów uczestnicy poznają sztukę współczesną, stworzą własne prace, a także spotkają się z kuratorami i pracownikami Muzeum.
Jaki będzie nowy park w Czyżynach? Jaki będzie nowy park w Czyżynach?
2017-06-28

Mieszkasz w Czyżynach? Chcesz zaangażować się w tworzenie parku w tej dzielnicy? Jeśli tak, przyjdź na konsultacje społeczne dotyczące projektu budżetu obywatelskiego „Nowy park w Czyżynach”. Spotkanie odbędzie się w środę, 5 lipca, o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących, os. Dywizjonu 303, nr 66. Na konsultacje zaprasza Zarząd Zieleni Miejskiej.
Terapeutyczne ogrody pomogą mieszkańcom DPS-ów Terapeutyczne ogrody pomogą mieszkańcom DPS-ów
2017-06-28

Hortiterapia, czyli metoda terapii zajęciowej wykorzystująca rośliny i ogród w pracy z pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia psychiczne, autyzm, demencje starcze i niepełnosprawność będzie wykorzystywana w Krakowie. Porozumienie o współpracy w tej sprawie pomiędzy  Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Oddziałem Małopolskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Gminą Miejską Kraków zostało podpisane 28 czerwca w siedzibie uczelni.
Ruszają remonty nakładkowe na Krowodrzy Ruszają remonty nakładkowe na Krowodrzy
2017-06-28

Przed nami seria remontów nakładkowych na terenie Krowodrzy. Pierwsze prace już się rozpoczęły na ul. Krowoderskich Zuchów i Spokojnej.
Będzie się działo! Trzeci tydzień Bulwar(t)u Sztuki Będzie się działo! Trzeci tydzień Bulwar(t)u Sztuki
2017-06-28

Na przełomie czerwca i lipca Bulwar(t) Sztuki wchodzi na pełne obroty. Teatr, kino i koncerty – to tylko niewielka część atrakcji, które czekają na mieszkańców nad Zalewem Nowohuckim. Do tego piknik w każdą lipcową niedzielę w godz. od 10 do 16.
Budżet obywatelski zmienia naszą codzienność Budżet obywatelski zmienia naszą codzienność
2017-06-28

O tym, jak budżet obywatelski zmienia codzienność mieszkańców Krakowa, można się przekonać, oglądając mobilną wystawę, na której ukazano kilkadziesiąt już zrealizowanych projektów. Możemy na niej zobaczyć m.in. huśtawkę dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, która powstała na Prądniku Białym, czy wyremontowaną kuchnię i jadalnię w Szkole Podstawowej nr 72 na Zwierzyńcu. Mobilna ekspozycja przewędrowała przez całe miasto, a do 30 czerwca można ją jeszcze zobaczyć na Małym Rynku. Tym, którzy nie zagłosowali na tegoroczny BO, przypominamy, że można to zrobić tylko do końca czerwca. Jak dowodzi wystawa – warto!
„Ogród dziwny. Drzewa w miniaturach średniowiecznych” „Ogród dziwny. Drzewa w miniaturach średniowiecznych”
2017-06-28

Już 5 lipca o godz. 17:00 w Bibliotece Jagiellońskiej odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Ogród dziwny. Drzewa w miniaturach średniowiecznych”. Na wystawie zaprezentowane zostaną wykonane wedle średniowiecznych technik miniatury, których wspólnym mianownikiem jest drzewo.
Gorąca środa: na ochłodę kurtyny wodne Gorąca środa: na ochłodę kurtyny wodne
2017-06-28

W środę po raz kolejny w tym sezonie Wodociągi Krakowskie rozstawiły w mieście kurtyny wodne. Krakowianie i turyści mogą się chłodzić od godz. 11.00 do 18.00.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia