Wybory 2018 – w II turze Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann Wybory 2018 – w II turze Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann
2018-10-22

Według wstępnych wyników sondażu exit poll, na prezydenta Jacka Majchrowskiego zagłosowało 43,7 proc. krakowian, na Małgorzatę Wassermann 33,6 proc. 4 listopada odbędzie się II tura.
Kraków zwiększy liczbę tanich przedszkoli Kraków zwiększy liczbę tanich przedszkoli
2018-10-21

W przyszłym roku w Krakowie powstanie pięć nowych publicznych przedszkoli niesamorządowych, czyli takich, w których opłata nie może być wyższa niż 1 zł. Rozpoczną one działalność w budynkach należących do miasta, w których dziś działają przedszkola niesamorządowe. Wszystkie dzieci, które uczęszczają do przedszkoli w tych lokalizacjach, będą tam miały zagwarantowane miejsce także po zmianie formy organizacyjnej. W dodatku na korzystniejszych zasadach – rodzice nie będą już musieli płacić czesnego ani wpisowego.
Rejestr wyborców - komunikat UMK Rejestr wyborców - komunikat UMK
2018-10-21

Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa informuje, że wszystkie osoby, które do wtorku, 16 października, złożyły kompletne wnioski o wpis do stałego rejestru wyborców Gminy Miejskiej Kraków, zostały dopisane do tego rejestru i będą uprawnione do głosowania w niedzielnych wyborach samorządowych.
Kultura na weekend Kultura na weekend
2018-10-21

Październik to jeden z naszych ulubionych miesięcy w Krakowie! Czemu? Bo kulturalnie po prostu jest w czym wybierać! Macie ochotę na premierowy spektakl w Łaźni Nowej, koncert Kamp!, a może filmy dokumentalne w Paradoksie? Wszystkie te cele możecie spełnić w najbliższych dniach! Do tego nie przegapcie dwóch dużych imprez w ICE, o których napiszemy więcej w naszym kulturalnym rozkładzie jazdy!
Wszystko o wyborach samorządowych Wszystko o wyborach samorządowych
2018-10-20

Wszystko o wyborach samorządowych
ABC głosowania w wyborach samorządowych ABC głosowania w wyborach samorządowych
2018-10-20

Już w niedzielę, 21 października, odbędą się wybory samorządowe. Tego dnia będziemy wybierać prezydenta Krakowa, Radę Miasta Krakowa i Sejmik Wojewódzki. Oto krótki informator z najważniejszymi informacjami odnośnie głosowania.
Jubileusz 90-lecia Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Krakowie Jubileusz 90-lecia Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Krakowie
2018-10-20

20 października, w sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyły się obchody 90-lecia Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Krakowie. W uroczystości wzięła udział wiceprezydent Krakowa Katarzyna Król.
Kraków Miasto Literatury UNESCO na Targach Książki Kraków Miasto Literatury UNESCO na Targach Książki
2018-10-20

25 października rozpoczynają się 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, uznawane za jedno z najważniejszych spotkań branży wydawniczej w Europie Środkowej. Stoisko Krakowa Miasta Literatury UNESCO po raz kolejny stanie się przestrzenią dla niezależnych oficyn zrzeszonych w grupie „Świadomi wydawcy”.
Huta ArcelorMittal informuje o emisji pary wodnej do atmosfery Huta ArcelorMittal informuje o emisji pary wodnej do atmosfery
2018-10-20

Dyrekcja Arcelor Mittal Poland SA Oddział w Krakowie przekazała informację, że planowane na dzień 18 października 2018 r. uruchamianie wielkiego pieca i instalacji stalowni (po trzydniowym planowanym remoncie), rozpoczęło się 19 października, o godz. 13.00. Ze względu na wychłodzenie urządzeń po postoju, może wystąpić od godz. 17.00 okresowa zwiększona emisja z wielkiego pieca i rejonu stalowni. Instalacje osiągną swoje normalne parametry pracy dziś, 20 października przed południem.
Miasto rozwija system car sharingu Miasto rozwija system car sharingu
2018-10-20

Gmina Miejska Kraków oraz krakowska spółka GO+EAuto podpisały porozumienie, na mocy którego zintensyfikowane zostaną realne działania na rzecz przystosowania stolicy Małopolski do car sharingu i upowszechnienia samochodów elektrycznych.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia