Konsultacje w sprawie budowy ulicy Ludwika Iwaszki Konsultacje w sprawie budowy ulicy Ludwika Iwaszki
2019-02-20

W rejonie al. 29 Listopada powstaje nowa ulica Iwaszki. Teraz inwestycję wezmą pod lupę mieszkańcy III i IV Dzielnicy. To z myślą o nich w marcu odbędą się konsultacje.
Kolejny etap prac na ul. Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej Kolejny etap prac na ul. Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej
2019-02-20

Pracowity koniec zimy i początek wiosny na remontowanych ulicach: Królewskiej, Podchorążych i fragmencie Bronowickiej. Prace budowlane posuwają się do przodu i w związku z tym w najbliższych tygodniach i miesiącach krakowanie mogą się spodziewać sporych zmian. Dotyczyć one będą głównie skrzyżowań na remontowanym odcinku. Jedne będą na nowo otwierane, a inne zamykane. Przebudowa całego ciągu, od Alei Trzech Wieszczów aż do pętli w Bronowicach, zakończy się w drugiej połowie września. Korzystając z tego, że do tego czasu tramwaje nie będą jeździć do Bronowic, miasto wyremontuje też ulicę Karmelicką. Prace na tej ulicy zakończą się przed końcem remontu na ul. Królewskiej.
Strażnicy miejscy wykryli stosowanie węgla bez certyfikatu Strażnicy miejscy wykryli stosowanie węgla bez certyfikatu
2019-02-20

Strażnicy miejscy przeprowadzają kontrole pieców węglowych. Kontrola przy ul. Wrony wykazała, że jeden z mieszkańców używał węgla bez certyfikatu. Tłumaczył strażnikom miejskim, że w składzie opału w Skawinie otrzymał jedynie paragon i pisemne oświadczenie, że sprzedane paliwo spełnia warunki wynikające z uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego. Kontrola składu przeprowadzona przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Krakowie wykazała naruszenie przepisów ustawy. Inspektorat zdecydował o podjęciu działań przewidzianych prawem wobec przedsiębiorcy.
Dzień Bezpieczeństwa w TAURON Arenie Kraków Dzień Bezpieczeństwa w TAURON Arenie Kraków
2019-02-20

Jak bezpiecznie poruszać się po mieście? Jak unikać zagrożeń w sieci? Jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa oraz jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczniowie krakowskich szkół, którzy w środę, 20 lutego, wzięli udział w Dniu Bezpieczeństwa w TAURON Arenie Kraków.
Kraków w czołówce rankingu „Polskich Miast Przyszłości” Kraków w czołówce rankingu „Polskich Miast Przyszłości”
2019-02-20

Financial Times po raz kolejny wziął pod lupę polskie miasta, weryfikując je pod kątem skuteczności w przyciąganiu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Analizie poddano 50 ośrodków miejskich, które zostały sklasyfikowane w pięciu głównych kategoriach: potencjał gospodarczy, kapitał ludzki i styl życia, efektywność kosztowa, łączność oraz przyjazność biznesowa. W każdej z kategorii wyłoniono liderów dla miast: dużych, średnich i małych, a także przygotowano ranking ogólny.
Nagroda Młodych Dziennikarzy – zgłoś się do VIII edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy – zgłoś się do VIII edycji konkursu
2019-02-20

Jeszcze przez dwa tygodnie zdolni, początkujący dziennikarze mogą zgłaszać swoje prace do VIII edycji konkursu o Nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Laureatów konkursu poznamy podczas gali, która odbędzie się 18 marca w Teatrze Bagatela.
Multimedialnie o Nowej Hucie – konkurs dla uczniów Multimedialnie o Nowej Hucie – konkurs dla uczniów
2019-02-20

Atrakcyjne nagrody czekają na uczniów ze szkół podstawowych oraz z klas trzecich gimnazjum, którzy wezmą udział w konkursie poświęconym 70-leciu Nowej Huty. Organizuje go XI Liceum Ogólnokształcące, najstarsza tego typu nowohucka placówka.
„Otwórz uszy. Tu i teraz” – kolejne spotkanie muzyczne „Otwórz uszy. Tu i teraz” – kolejne spotkanie muzyczne
2019-02-20

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Otwórz uszy. Tu i teraz”. Już w poniedziałek, 25 lutego, członkowie Spółdzielni Muzycznej Contemporary Ensemble opowiedzą o współczesnej muzyce filmowej. Początek spotkania o godz. 18.00 na os. Górali 5.
Rusza „Młody Kraków 2.0” Rusza „Młody Kraków 2.0”
2019-02-20

Podczas sesji w środę, 13 lutego, Rada Miasta Krakowa jednogłośnie uchwaliła program określający priorytety oferty skierowanej do młodych krakowian. To ważna część miasta - liczba uczniów od 13. roku życia, studentów i młodzież poniżej 26. roku życia to prawie 200 tys. osób.
Studenci wyremontują miejsce dla dzieciaków Studenci wyremontują miejsce dla dzieciaków
2019-02-20

Do piątku, 22 lutego na platformie polakpotrafi.pl można wesprzeć „Misiotekę” – projekt grupy studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, mający na celu remont jednej z krakowskich świetlic i stworzenie w niej wyjątkowego kącika literackiego dla dzieci.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia