Jakość powietrza: Miasto Kraków, AGH i Norweski Instytut Badań Powietrza rozpoczynają współpracę Jakość powietrza: Miasto Kraków, AGH i Norweski Instytut Badań Powietrza rozpoczynają współpracę
2017-01-16

Zwiększenie skuteczności działań na rzecz poprawy jakości powietrza oraz poprawa efektywności energetycznej to podstawowe założenia podpisanego dziś porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Miejską Kraków, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Norweskim Instytutem Badań Powietrza. To kolejne działania, które mają się przyczynić do poprawy jakości powietrza w mieście. 
Wybierz miejsca stacji naprawy rowerów na Prądniku Białym Wybierz miejsca stacji naprawy rowerów na Prądniku Białym
2017-01-16

„Zrób to sam – samoobsługowa stacja Naprawy Rowerów” – to hasło jednego z zadań Budżetu Obywatelskiego 2016, które zostanie zrealizowane w dzielnicy IV Prądnik Biały. Krakowianie, a w szczególności rowerzyści, mogą wspólnie wytypować najlepsze lokalizacje dla czterech takich punktów.
Taneczna wersja „Śpiącej Królewny” już niebawem w Teatrze Variete! Taneczna wersja „Śpiącej Królewny” już niebawem w Teatrze Variete!
2017-01-16

Po pokazach przedpremierowych, które odbyły się w grudniu 2016 roku w Filharmonii Krakowskiej, Cracovia Danza zaprasza na premierę teatralną całego spektaklu "Śpiąca królewna". Odbędzie się ona 25 stycznia, o godz. 19.00, w Krakowskim Teatrze Variete.
Julia Vikman zagra w styczniu w Krakowie! Julia Vikman zagra w styczniu w Krakowie!
2017-01-16

W sobotę, 28 stycznia 2016 r. o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej Radia Kraków odbędzie się koncert Julii Vikman. W programie znajdą się utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Anny German, Czesława Niemena i Wladimira Wysockiego.
Mobilne laboratorium „bada” Bronowice Mobilne laboratorium „bada” Bronowice
2017-01-16

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu nie od dziś korzysta z mobilnego laboratorium drogowego. Tym razem za jego pomocą dokonano wideorejestracji  pasa drogowego i obiektów inżynierskich w Bronowicach, w rejonie inwestycji prowadzonej przez PKP. Nagranie zrealizowano w ostatni weekend. Zostanie wykorzystane po zakończeniu rozbudowy torów kolejowych do oceny stanu  infrastruktury drogowej.
Kraków najlepszym pomysłem na weekend Kraków najlepszym pomysłem na weekend
2017-01-16

Niedawno informowaliśmy o świetnej, 8. lokacie Krakowa w rankingu 100 najlepszych miast na weekendowy wypad w Europie w 2017 roku. Jak się okazuje, walory grodu Kraka doceniają również nasi rodacy. Badanie Hampton by Hilton pokazuje, że Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie czasu wolnego w kraju, a ponad 60% z nich jako cel podróży wybiera Kraków.
Znamy pierwszego laureata stypendium im. Juliusza Lea Znamy pierwszego laureata stypendium im. Juliusza Lea
2017-01-16

Michał Raźny, absolwent Zespołu Szkół Łączności w Krakowie, a dziś już student I roku na Politechnice Krakowskiej, został pierwszym laureatem Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa im. Juliusza Lea. Wyróżnienie to odebrał z rąk prezydenta Jacka Majchrowskiego w krakowskim Magistracie. – Serdecznie Panu gratuluję, otwiera Pan historyczną listę laureatów nowego stypendium im. Juliusza Lea – powiedział prezydent Krakowa.
Przyjdź i dyskutuj o planach Przyjdź i dyskutuj o planach
2017-01-16

W najbliższych dniach odbędą się trzy dyskusje publiczne na temat procedowanych planów miejscowych: „Ruczaj – rejon ulicy Czerwone Maki” – 17, „Rejon Fortu Bronowice” – 19 i „Kazimierz” – 26 stycznia.
Nakręć film o Krakowie i wygraj Nakręć film o Krakowie i wygraj
2017-01-16

Gdy widzisz coś ciekawego, natychmiast łapiesz na telefon i kręcisz filmik? Masz dryg do ciekawych ujęć? Uważasz, że Kraków ma filmowy potencjał? Jeśli tak, międzynarodowy konkurs „Moje miasto – nasze dziedzictwo 2017” to wyzwanie dla Ciebie! Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy nakręcić maksymalnie pięciominutowy film o Krakowie i dostarczyć go do Urzędu Miasta Krakowa. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Rywalizacja rozpocznie się 1 lutego i zakończy 11 lipca.
Marek Lasota oficjalnie dyrektorem Muzeum AK Marek Lasota oficjalnie dyrektorem Muzeum AK
2017-01-16

Zarząd Województwa Małopolskiego wyraził zgodę na powołanie Marka Lasoty na stanowisko dyrektora Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Nowy dyrektor został wyłoniony w konkursie ogłoszonym pod koniec ubiegłego roku.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia