Projekt „W sile wieku” – wsparcie dla seniorów Projekt „W sile wieku” – wsparcie dla seniorów
2017-04-26

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie realizuje projekt „W sile wieku” przeznaczony dla osób powyżej 60. roku życia, które mają problem z wykonywaniem podstawowych czynności.
Znamy nominowanych do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej Znamy nominowanych do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej
2017-04-26

Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłosiła nominacje do 5. edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Są to: Tomasz Bąk za tom „[beep] generation”, Jerzy Kronhold za tom „Skok w dal, Tomasz Różycki za tom „Litery”, Marcin Sendecki za tom „W” i Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki za tom „Nie dam ci siebie w żadnej postaci”.
Pokłosie uchwały antysmogowej dla Krakowa Pokłosie uchwały antysmogowej dla Krakowa
2017-04-26

24 kwietnia Sejmik Województwa Małopolskiego przegłosował uchwałę antysmogową dla Krakowa. Jej głównym założeniem jest określenie norm jakościowych opału na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Uchwała wejdzie w życie 1 lipca tego roku i będzie obowiązywać do 31 sierpnia 2019 roku.
Przystanek: Literatura Przystanek: Literatura
2017-04-26

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na ulicach Krakowa pojawiły się multimedialne Przystanki Literackie Miasta Literatury UNESCO. Przybliżą podróżującym komunikacją miejską ważne postaci pisarzy związanych z Krakowem. Na jednym z nich Joseph Conrad spogląda w bezkres afrykańskiej dżungli, dwa inne zdobią tematy z prac Stanisława Wyspiańskiego, na kolejnym odnajdziemy nawiązania do twórczości Stanisława Lema, a na jeszcze innych – motywy inspirowane Awangardą Krakowską i jej pismem  „Zwrotnica”.
„Klasy w Pasy” pokażą, jak kibicować „Klasy w Pasy” pokażą, jak kibicować
2017-04-26

Promowanie bezpiecznego kibicowania oraz zdrowego i sportowego stylu życia to główne cele akcji MKS Cracovia SSA „Klasy w Pasy”, w ramach której klub zaprasza dzieci i młodzież na mecz XXXII kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia – Arka Gdynia SSA. Spotkanie odbędzie 8 maja, o godz. 18.00, na stadionie przy ul. Józefa Kałuży 1. Wejście dla dzieci oraz opiekunów jest bezpłatne. Liczba miejsc na jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy – potrwają do 5 maja, do godziny 15.00.
Młodzież pamięta - w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Młodzież pamięta - w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
2017-04-26

We wtorek, 2 maja zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji rodzinnego przejazdu na rolkach „Dla Biało-Czerwonej”. Wyruszymy specjalnie przygotowaną trasą i w taki nietypowy sposób uczcimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Kolejne dni również będą bogate w wydarzenia organizowane w ramach inicjatywy „Młodzież pamięta”
Podoba Ci się Kraków? Zagłosuj! Podoba Ci się Kraków? Zagłosuj!
2017-04-26

Kraków bierze udział w eliminacjach plebiscytu Top Atrakcje 2017, czyli w internetowym głosowaniu, w którym internauci wyłaniają największe atrakcje turystyczne Polski w danym roku. Projekt prowadzi portal PolskieSzlaki.pl. Zachęcamy do oddawania głosów, tym bardziej, że na głosujących w finale będą czekały upominki! Ankieta znajduje się pod adresem www.topatrakcje.pl .
„Otwarte Mieszkania” po raz pierwszy w Krakowie „Otwarte Mieszkania” po raz pierwszy w Krakowie
2017-04-26

W weekend 13-14 maja odbędzie się pierwsza edycja festiwalu „Otwarte Mieszkania” w Krakowie. Nowa propozycja wśród lokalnych wydarzeń kulturalnych skierowana jest szczególnie do miłośników architektury, designu, a nade wszystko Krakowa. Festiwal „Otwarte Mieszkania” to unikalna możliwość zobaczenia w rzeczywistości niezwykłych, oryginalnych i często niedostępnych na co dzień wnętrz, a także okazja do poznania ich właścicieli czy projektantów.
Więcej miejsc w żłobkach z dofinansowaniem Więcej miejsc w żłobkach z dofinansowaniem
2017-04-26

6347 miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów było w Krakowie w 2016 r. To ponad trzykrotny wzrost w porównaniu do roku 2011, kiedy łączna liczba instytucjonalnych miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech wynosiła 2030. W latach 2011-2016 wzrosły również znacząco (blisko o 100 proc.) nakłady Gminy Miejskiej Kraków na realizację zadań związanych z opieką nad dziećmi (z 24 183 799,00 zł w 2011 r. do 44 445 119,00 zł w 2016 r.).
Do Krakowa zjadą eksperci od turystyki Do Krakowa zjadą eksperci od turystyki
2017-04-26

W czwartek 27 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków rozpocznie się III Międzynarodowy Kongres Etyki w Turystyce. Potrwa dwa dni i zgromadzi międzynarodowe grono delegatów – naukowców, urzędników, przedstawicieli branży turystycznej, działaczy społecznych i kulturalnych. Obrady otworzy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia