Sadzenie lasu z okazji Dni Ziemi 2018 Sadzenie lasu z okazji Dni Ziemi 2018
2018-04-21

Z okazji tegorocznych Dni Ziemi Zarząd Zieleni Miejskiej zorganizował w sobotę, 21 kwietnia wyjątkową akcję pod nazwą: „Zachowanie zasobów genowych wiązów mogilskich”! Brzmi groźnie? Nic podobnego! W akcji, która rozpoczęła się o godzinie 10 wzięli udział mieszkańcy Krakowa.
Kopiec Wandy do liftingu Kopiec Wandy do liftingu
2018-04-21

Z okazji trwających Dni Ziemi ArcelorMittal Poland, właściciel krakowskiej huty i Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zaprosili mieszkańców Krakowa na piknik rodzinny przy kopcu Wandy połączony z jego sprzątaniem. W sobotę, 21 kwietnia w samo południe spotkali się w rejonie tego unikalnego nie tylko w skali Nowej Huty, ale i Krakowa zabytku archeologicznego.
Krakowski weekend maratoński Krakowski weekend maratoński
2018-04-21

W sobotę 21 kwietnia i niedzielę, 22 kwietnia w naszym mieście trwają imprezy towarzyszące 17. edycji PZU Cracovia Maraton, który wystartuje w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 9.00. Pierwszym aktem dwudniowego święta biegania w podwawelskim grodzie był Cracovia Maraton na Rolkach.
Dolina potoku Olszanickiego - w sobotę wielkie sprzątanie Dolina potoku Olszanickiego - w sobotę wielkie sprzątanie
2018-04-21

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza dziś, w sobotę, 21 kwietnia, o godz. 11.00 na wiosenne sprzątanie terenu planowanego użytku ekologicznego „Dolina Potoku Olszanickiego – Łąki Olszanickie”. Do posprzątania jest ponad 5 hektarów łąk, które malowniczo przecinają potok Olszanicki. Wszystkim chętnym Stowarzyszenie Nasza Olszanica zapewni rękawiczki ochronne, a Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania worki na śmieci. Po zakończonej pracy nie zabraknie również regeneracyjnego posiłku.
Cracovia Maraton - informacje dla kierowców i pasażerów KMK Cracovia Maraton - informacje dla kierowców i pasażerów KMK
2018-04-21

W niedzielę, 22 kwietnia, odbędzie się 17. edycja PZU Cracovia Maraton, a dzień wcześniej wydarzenia towarzyszące. W związku ze sportowym weekendem w Krakowie wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu i w komunikacji miejskiej.
Rośliny za surowce, czyli 20. Dni Ziemi w Krakowie Rośliny za surowce, czyli 20. Dni Ziemi w Krakowie
2018-04-21

W tym roku Dni Ziemi odbywały się w nowej lokalizacji przy ul. Ferdynanda Weigla 2 na terenie szkoły podstawowej nr 124 w Starym Bieżanowie. Mieszkańcy Krakowa mogli przyłączyć się do świętowania w piątek, 20 kwietnia, i sobotę, 21 kwietnia, od godz. 11.00 do 17.00. Jak co roku Wydział Kształtowania Środowiska UMK rozdawał sadzonki roślin w zamian za surowce wtórne. Wystarczyło przynieść 40 sztuk butelek plastikowych lub 40 puszek aluminiowych lub 40 zużytych baterii, aby otrzymać jedną sadzonkę. Jedna osoba nie mogła otrzymać więcej niż 20 sadzonek.
Renowacja Zajazdu Kazimierskiego: 11 chętnych na przygotowanie dokumentacji Renowacja Zajazdu Kazimierskiego: 11 chętnych na przygotowanie dokumentacji
2018-04-20

Aż 11 firm chce opracować dokumentację związaną z rewitalizacją Zajazdu Kazimierskiego. Tyle ofert wpłynęło w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Termin skłania minął 19 kwietnia. – Teraz propozycje będą analizowane pod kątem formalnym. W ciągu kilku tygodni komisja przetargowa dokona wyboru najkorzystniejszej oferty i będzie można podpisać umowę – informuje Janina Pokrywa, dyrektor ZIM Kraków.
UJ wśród założycieli nowej uniwersyteckiej sieci współpracy UJ wśród założycieli nowej uniwersyteckiej sieci współpracy
2018-04-20

20 kwietnia na Uniwersytecie Bolońskim doszło do podpisania listu intencyjnego ustanawiającego nową uniwersytecką sieć współpracy – European University Alliance. Uniwersytet Jagielloński reprezentował prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.
Konstytucja RP w drodze do krakowskich szkół Konstytucja RP w drodze do krakowskich szkół
2018-04-20

Jeszcze przed świętem Konstytucji 3 Maja około 40 tysięcy krakowskich uczniów otrzyma własny egzemplarz Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. To realizacja zapowiedzi radnych i prezydenta Krakowa. W liście przewodnim skierowanym do dyrektorów szkół prezydent Jacek Majchrowski podkreślił, że refleksja nad zapisami ustawy zasadniczej odgrywa nieocenioną rolę w wychowaniu i kształtowaniu świadomości obywatelskiej młodzieży.
Bijemy „Zielony rekord Polski” Bijemy „Zielony rekord Polski”
2018-04-20

Zarząd Zieleni Miejskiej przyłączył się do akcji „Zielony rekord Polski”. Zachęca do tego również wszystkich mieszkańców Krakowa. Z tej okazji w piątek, 27 kwietnia, o godz. 10:00 na pętli tramwajowej „Nowy Bieżanów” przy ul. Ćwiklińskiej rozpocznie się wielkie sadzenie drzew i krzewów.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia