W Łęgu powstanie przepompownia na wysokie stany Wisły W Łęgu powstanie przepompownia na wysokie stany Wisły
2020-05-29

Przepompownia NWS (na wysokie stany) to jedno z najważniejszych zadań zaplanowanych do realizacji przez jednostkę Klimat-Energia-Gospodarka Wodna na lata 2020-2024. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na ten cel zarezerwowano 9 mln zł. Obecnie KEGW jest na etapie wyłaniania wykonawcy, który opracuje koncepcję wspomnianej przepompowni NWS przy ul. Nowohuckiej. Dokument pozwoli na precyzyjne określenie, z jakich technologii skorzystać i o jakiej wydajności, aby usprawnić istniejący system odprowadzenia wód opadowych na ponad 500-hektarowym obszarze Łęgu i Czyżyn.
Św. Krzysztofa powrót do przyszłości – konkurs Muzeum Krakowa Św. Krzysztofa powrót do przyszłości – konkurs Muzeum Krakowa
2020-05-29

Muzeum Krakowa ogłasza konkurs na projekt i wykonanie rzeźby św. Krzysztofa. Figura ma stanąć w niszy znajdującej się na fasadzie remontowanego właśnie Pałacu pod Krzysztofory, głównej siedziby Muzeum.
Poszukają źródeł geotermalnych w Nowej Hucie Poszukają źródeł geotermalnych w Nowej Hucie
2020-05-29

Spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy w związku z występującymi na terenie projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” źródłami geotermalnymi. W jego ramach obie strony chcą sprawdzić możliwość realizacji odwiertów i późniejszej eksploatacji odnawialnych źródeł energii z wykorzystaniem m.in. pomp ciepła.
Będą konsultacje społeczne dotyczące terenów Wesołej Będą konsultacje społeczne dotyczące terenów Wesołej
2020-05-29

We wrześniu ruszą konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania terenu Wesołej. Pierwotnie planowane były na wiosnę, jednak ze względu na pandemię koronawirusa nie mogły się odbyć.
Dzień Dziecka z Krakowskim Biurem Festiwalowym Dzień Dziecka z Krakowskim Biurem Festiwalowym
2020-05-29

Jest taki specjalny dzień w ciągu roku, na który czekają wszystkie dzieci. Krakowskie Biuro Festiwalowe przygotowało atrakcje, dzięki którym święto najmłodszych zyska szczególną oprawę. W Dzień Dziecka rozbawią wydarzenia organizowane przez portal Kids in Kraków, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie i program Kraków Miasto Literatury UNESCO we współpracy z Teatrem Groteska.
#Futuronauciwracają, czyli ponowne otwarcie MIM #Futuronauciwracają, czyli ponowne otwarcie MIM
2020-05-29

Muzeum Inżynierii Miejskiej we wtorek, 2 czerwca, po prawie dwóch miesiącach nieobecności ponownie zaprasza do odwiedzenia.
Muzeum Etnograficzne ponownie otwarte Muzeum Etnograficzne ponownie otwarte
2020-05-29

W piątek, 29 maja Muzeum Etnograficzne zostało ponownie otwarte dla zwiedzających. W trosce o komfort gości muzealnicy wprowadzili kilka zasad, które pozwalają na bezpieczne oglądanie ekspozycji.
Biało-niebieski Kraków z okazji Święta Miasta Biało-niebieski Kraków z okazji Święta Miasta
2020-05-29

Od 1 do 7 czerwca będziemy obchodzić Święto Miasta Krakowa, które zostało ustanowione przez Radę Miasta Krakowa jako upamiętnienie otrzymania przywileju lokacyjnego przez Kraków w 1257 r.
Na Klinach trwa budowa szkoły podstawowej Na Klinach trwa budowa szkoły podstawowej
2020-05-29

Mimo pandemii prace przy budowie szkoły podstawowej na osiedlu Kliny postępują zgodnie z harmonogramem. A ten zakłada, że nowa szkoła zostanie oddana do użytku we wrześniu 2021 roku. Jest to największa z inwestycji realizowanych obecnie przez Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie. Jej koszt to ponad 42 mln zł.
Ciepła woda użytkowa dzięki odnawialnym źródłom energii Ciepła woda użytkowa dzięki odnawialnym źródłom energii
2020-05-29

Mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ul. Kantorowickiej 46B skorzystają z odnawialnych źródeł energii (OZE) do wytwarzania ciepłej wody. Budynek znajduje się poza zasięgiem sieci ciepłowniczej, ale Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zastosowało tam innowacyjne rozwiązanie w postaci powietrznej pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia