O!Lśnienia – zagłosuj w plebiscycie Onetu i Miasta Kraków O!Lśnienia – zagłosuj w plebiscycie Onetu i Miasta Kraków
2020-02-14

Ruszyło głosowanie w plebiscycie O!Lśnienia. Nominacje do nagród kulturalnych Onetu i Miasta Kraków dla artystów za 2019 rok poznaliśmy w programie Katarzyny Janowskiej „Rezerwacja”. Głosowanie trwa do 9 marca. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która 13 marca odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i będzie transmitowana w Onecie.
Nowości w regulaminie budżetu obywatelskiego Nowości w regulaminie budżetu obywatelskiego
2020-02-14

Na ostatniej sesji Rady Miasta Krakowa przyjęto regulamin tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jedną z zasadniczych zmian, jakie wprowadzono względem zapisów z poprzedniego roku, jest jednoroczny tryb realizacji projektów. Doprecyzowano też kryterium ogólnodostępności, a także – na mocy przyjętej przez radnych poprawki – wprowadzono nowe proporcje podziału środków na zadania ogólnomiejskie i dzielnicowe.
Maluchy wróciły do żłobka przy ul. Sienkiewicza Maluchy wróciły do żłobka przy ul. Sienkiewicza
2020-02-14

Po przeprowadzonej na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie kompleksowej termomodernizacji, do odnowionego budynku samorządowego żłobka nr 14 przy ul. Sienkiewicza 24 powróciły maluchy.
Nowohuckie licea i technika zaprezentują się kandydatom Nowohuckie licea i technika zaprezentują się kandydatom
2020-02-14

W czwartek, 20 lutego w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2 odbędą się XII Prezentacje Nowohuckich Szkół Ponadpodstawowych. Swoją ofertę przedstawią licea i technika z tej dzielnicy oraz placówki oświatowe z sąsiedztwa.
Kraków miastem przyszłości Kraków miastem przyszłości
2020-02-14

Kraków po raz kolejny znalazł się w gronie miast i regionów przyszłości według prestiżowego wydawnictwa fDi Magazine.
Zobacz „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce” Zobacz „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce”
2020-02-14

Od piątku, 14 lutego w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie można oglądać wystawę polskich witraży średniowiecznych „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce”. To opowieść o witrażach, szklanych obrazach ożywianych światłem, stawiająca pytania, czym one były w epoce średniowiecza, kiedy i dlaczego zaczęły znikać z pola widzenia, a w końcu – jakie drogi prowadziły do ich ponownego odkrywania w XIX wieku.
Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela
2020-02-13

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela. Kandydaci mogą się zgłaszać w terminie do 16 marca. Pełen tekst ogłoszenia o konkursie zamieszczony jest poniżej.
Wkrótce budowa cmentarza w Podgórkach Tynieckich Wkrótce budowa cmentarza w Podgórkach Tynieckich
2020-02-13

Jest pozwolenie na budowę kolejnego etapu inwestycji cmentarnej w Podgórkach Tynieckich. Niebawem rozpocznie się realizacja cmentarza i kolumbarium wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, oświetleniem parkowym, alejkami.
Turysto, szanuj Kraków! Turysto, szanuj Kraków!
2020-02-13

Wiosną krakowscy turyści na swoich telefonach zobaczą specjalny komunikat. Na ich wyświetlaczach pojawi się informacja o tym, co mogą robić, a czego się wystrzegać podczas pobytu w mieście.
Krakowskie Zapusty – wielkie smażenie chrustu po raz trzeci! Krakowskie Zapusty – wielkie smażenie chrustu po raz trzeci!
2020-02-13

W niedzielę, 23 lutego w restauracji Stara Zajezdnia by De Silva odbędzie się trzecia edycja Krakowskich Zapustów. Wielkie smażenie chrustu, warsztaty i pokazy taneczne oraz spotkanie z regionalnymi producentami – to wszystko czeka na odwiedzających w ostatnią niedzielę karnawału.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia