Komunikat archiwalny
Kto policzy wolno żyjące koty?
Kto policzy wolno żyjące koty?

Do piątku, 22 marca Wydział Kształtowania Środowiska UMK czeka na oferty chętnych, którzy chcieliby od połowy kwietnia do połowy lipca zająć się liczeniem populacji kotów wolno żyjących w Krakowie. Pracę dostanie 6 osób – każda policzy czworonogi na terenie trzech dzielnic.

Mimo przeprowadzanych od kilku lat zabiegów sterylizacji i kastracji, w schronisku przy ul. Rybnej kotów ciągle przybywa. Co roku do 31 marca radni uchwalają program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt – to obowiązek ustawowy ciążący na gminie. Program ten obejmuje w szczególności opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie. Środki przeznaczone na ten cel w każdym roku są wyższe, ale - jak wynika z uzyskanych informacji od fundacji i ludzi, którzy dokarmiają koty - to ciągle za mało.

W tym roku wolno żyjące koty zostaną policzone, aby osoby zajmujące się nimi na co dzień otrzymywały dla nich wystarczającą ilość karmy, środków odrobaczających oraz służących do zapobiegania pasożytom zewnętrznym.

Osoby, które będą liczyć zwierzęta będą musiały rozmawiać z dozorcami i innymi osobami, które zajmują się kotami, robić notatki i przekazywać dane do urzędu. Na koniec powstanie mapa z zaznaczonymi lokalizacjami przebywania bezdomnych kotów.

Oferty powinny zawierać wybrany obszar prowadzenia spisu oraz cenę wykonania usługi. Wybrana zostanie najkorzystniejsza oferta. Z zapisami umowy, na podstawie której należy wykonać spis, zasadami jego prowadzenia oraz w celu uzyskania pozostałych informacji w sprawie należy kontaktować się z Wydziałem Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa, os. Zgody 2, pokój 417.  Informacje można także otrzymać dzwoniąc na nr 12 616 8898.

Data komunikatu: 2019-03-15
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej

cracovia