Umowa na drugą część Strefy Aktywności Gospodarczej podpisana Umowa na drugą część Strefy Aktywności Gospodarczej podpisana
2020-07-15

Spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości SA i firma Instbud z Gdowa podpisały umowę na zaprojektowanie i wybudowanie drugiej, północnej części Strefy Aktywności Gospodarczej – Nowa Huta Przyszłości. Powstanie ona na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Branice”.
„Małopolska Niania 2.0” – wsparcie dla rodziców maluszków „Małopolska Niania 2.0” – wsparcie dla rodziców maluszków
2020-07-13

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej zaprasza małopolskich rodziców, którzy chcą wrócić lub wejść na rynek pracy, do udziału w projekcie „Małopolska Niania 2.0”.
Coraz krótsza kolejka po mikropożyczkę Coraz krótsza kolejka po mikropożyczkę
2020-07-10

Do 10 lipca Grodzki Urząd Pracy w Krakowie rozpatrzył ponad 80 proc. wniosków o mikropożyczkę i wypłacił przedsiębiorcom środki na łączną kwotę 211,5 mln zł. GUP uruchomił obsługę w tym zakresie z początkiem kwietnia, zaraz po wejściu w życie tzw. tarczy antykryzysowej.
Wynajmij lokal użytkowy! Wynajmij lokal użytkowy!
2020-07-08

Po czterech miesiącach przerwy wracają aukcje na najem lokali użytkowych. Złagodzenie restrykcji sanitarnych umożliwiło zorganizowanie aukcji w lipcu. Termin – zgodnie z obowiązującymi zasadami – planowany jest na ostatni roboczy dzień miesiąca, czyli 31 lipca.
Prezydent miasta z absolutorium za rok 2019 Prezydent miasta z absolutorium za rok 2019
2020-07-08

W środę, 8 lipca Rada Miasta Krakowa zatwierdziła sprawozdania za rok 2019 oraz udzieliła prezydentowi absolutorium z wykonania zeszłorocznego budżetu. Za głosowało 25 radnych, 15 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Takim samym stosunkiem głosów RMK podjęła uchwałę o udzieleniu prezydentowi wotum zaufania, po debacie nad „Raportem o stanie gminy 2019” .
 Wsparcia dla krakowskich przedsiębiorców ciąg dalszy Wsparcia dla krakowskich przedsiębiorców ciąg dalszy
2020-07-08

Miasto przedłuża o kolejne dwa miesiące obniżki w opłatach za udostępnienie miejsca pod działalność ogródków gastronomicznych. Dodatkowo te zlokalizowane poza pasem drogowym, funkcjonujące na podstawie umów zawartych z Wydziałem Spraw Administracyjnych UMK mają być czynne krócej niż do tej pory.
Kampania „Rowerem do pracy” nie traci rozpędu Kampania „Rowerem do pracy” nie traci rozpędu
2020-07-03

W połowie czerwca ruszyła IV edycja miejskiej kampanii „Rowerem do pracy”. Choć pandemia opóźniła jej start, a praca zdalna uziemiła wielu pracowników, to organizatorzy nie narzekają na brak chętnych. Do akcji przyłączy się w tym roku ponad 110 pracodawców. Efekty są wymierne: rok temu co piąty uczestnik przyznał, że zanim przesiadł się na dwa kółka, do pracy dojeżdżał samochodem.
Absolwenci AGH wyróżniają się na rynku pracy Absolwenci AGH wyróżniają się na rynku pracy
2020-07-02

Najnowsze badanie losów absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wskazuje na ich bardzo wysoką konkurencyjność na rynku pracy. Aż 87% z nich w ciągu sześciu miesięcy od zakończenia studiów znalazło zatrudnienie, a ponad 65% pracowało jeszcze przed ukończeniem edukacji.
Szkoła na osiedlu Gotyk kompletuje kadrę Szkoła na osiedlu Gotyk kompletuje kadrę
2020-07-02

To już ostatnia prosta! Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, dla którego miasto wybudowało nowoczesny obiekt przy ul. ks. Józefa Meiera, planuje otworzyć we wrześniu cztery oddziały przedszkolne oraz dziewięć oddziałów w klasach I–III. Placówka poszukuje obecnie pracowników – nauczycieli oraz osób, które zajmą się sprawami z zakresu administracji i obsługi.
Prezydent zaprasza przedsiębiorców do programu #zwiedzajKrakow Prezydent zaprasza przedsiębiorców do programu #zwiedzajKrakow
2020-07-01

Kraków ruszył z dużą, ogólnopolską kampanią „Kraków nieodkryty”, obejmującą działania promocyjne i brandingowe w polskich miastach, mediach oraz internecie. Kampanii towarzyszy program #zwiedzajKrakow, w którym miasto we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, zachęca do korzystania z bogatej oferty krakowskich firm.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia