Wybitna piątka – przyznano krakowskie nagrody edukacyjne Wybitna piątka – przyznano krakowskie nagrody edukacyjne
2020-09-30

W środę, 30 września pięcioro wybitnych uczniów krakowskich szkół odebrało wyjątkowe wyróżnienia – Nagrody Edukacyjne Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Żeby je zdobyć, trzeba się wykazać nie tylko świetnymi wynikami w nauce i sprawowaniu, ale także tytułem laureata przynajmniej jednego konkursu, olimpiady lub turnieju.
Do końca roku powstanie żłobek na osiedlu Przyzby-Zalesie Do końca roku powstanie żłobek na osiedlu Przyzby-Zalesie
2020-09-30

Jeszcze w tym roku gminne osiedle Przyzby-Zalesie wzbogaci się o miejsce dla najmłodszych. W jednym z bloków wybudowanych na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich powstaje żłobek dla ponad 50 dzieci.
Zmiany w czasie pandemii. Weź udział w ankiecie Zmiany w czasie pandemii. Weź udział w ankiecie
2020-09-29

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk oraz Krajowa Sieci Obszarów Wiejskich zachęca do wypełnienia ankiety dotyczącej zmian sytuacji ludności w czasie pandemii.
Dni edukacyjne w Muzeum Krakowa Dni edukacyjne w Muzeum Krakowa
2020-09-29

Muzeum Krakowa zaprasza grupy przedszkolne i szkolne do udziału w specjalnych lekcjach muzealnych. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom w dni edukacyjne wskazane oddziały muzeum są nieczynne dla gości indywidualnych.
Zobaczyć niewidzialne – wyjątkowa wystawa na placu Szczepańskim Zobaczyć niewidzialne – wyjątkowa wystawa na placu Szczepańskim
2020-09-28

„Zobaczyć niewidzialne. Wystawa fotografii mikrostruktur stopów metali i popiołów” – to tytuł ekspozycji plenerowej, którą od poniedziałku, 28 września można oglądać na placu Szczepańskim. Projekt powstał w ramach współpracy pomiędzy Krakowskim Holdingiem Komunalnym SA a Siecią Badawczą Łukasiewicz – Krakowskim Instytutem Technologicznym.
Jak korzystać z komunikacji miejskiej – poradnik dla studentów Jak korzystać z komunikacji miejskiej – poradnik dla studentów
2020-09-28

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku akademickiego i z myślą o studentach – zwłaszcza tych, którzy podjęli naukę na I roku studiów – krakowskie MPK przygotowało praktyczny poradnik na temat sposobu korzystania ze środków komunikacji miejskiej.
Ruszyły bezpłatne webinaria dla nauczycieli i dyrektorów szkół Ruszyły bezpłatne webinaria dla nauczycieli i dyrektorów szkół
2020-09-28

Miasto Kraków wspiera nauczycieli w podnoszeniu ich kompetencji związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania. Swoje umiejętności będą mogli poszerzyć za sprawą cyklu bezpłatnych webinariów organizowanych we współpracy z firmą Microsoft, które rozpoczęły się 28 września i potrwają przez dwa tygodnie. Pozwolą one na wykorzystanie narzędzi firmy Microsoft w pracy z uczniami nie tylko w przypadku zdalnego nauczania.
Zapisz się do Krakowskiej Akademii Samorządności Zapisz się do Krakowskiej Akademii Samorządności
2020-09-25

Chodzisz do ósmej klasy lub jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej? Zapisz się do Krakowskiej Akademii Samorządności.
Miasto, szkoły i rówieśnicy dumni z krakowskich „8 Wspaniałych” Miasto, szkoły i rówieśnicy dumni z krakowskich „8 Wspaniałych”
2020-09-25

W Krakowie tysiące młodych ludzi angażuje się w pomaganie innym. Wielu zaczyna już w szkole podstawowej, w uczniowskich klubach wolontariatu, lub w harcerstwie, często idąc za przykładem rówieśników. Aby docenić wysiłek i zaangażowanie uczniów i uczennic, którzy czas wolny od nauki poświęcają na działalność charytatywną, Kraków organizuje Samorządowy Konkurs Nastolatków „8 Wspaniałych”. W piątek, 25 września poznaliśmy laureatów 26. edycji plebiscytu.
Nauczyciele otrzymają podwyżki wynagrodzeń Nauczyciele otrzymają podwyżki wynagrodzeń
2020-09-23

Krakowscy nauczyciele jeszcze w tym miesiącu otrzymają podwyżki wynagrodzeń w wysokości 6 proc. Zostaną one sfinansowane z subwencji oświatowej na 2020 r., w której uwzględniono między innymi środki na podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli od 1 września. Wydatki krakowskiego samorządu na oświatę z roku na rok są jednak coraz większe i przekazywana z budżetu państwa subwencja oświatowa wciąż jest niewystarczająca i nie pokrywa nawet minimalnych kosztów związanych z funkcjonowaniem szkół.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia