Transport publiczny w Krakowie – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość Transport publiczny w Krakowie – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
2020-01-29

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejną debatę z cyklu „Krakowskie kolokwium”. Już 11 lutego w Pałacu Krzysztofory porozmawiamy o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości transportu publicznego w Krakowie. Początek o godz. 18.00.
Pierwszy w Polsce autonomiczny przejazd tramwaju Pierwszy w Polsce autonomiczny przejazd tramwaju
2020-01-28

W nocy z 27 na 28 stycznia pierwszy w Polsce tramwaj autonomiczny, bez motorniczego w kokpicie, przejechał trasę z przystanku Muzeum Narodowe do Cichego Kącika. Podczas przejazdu to komputer decydował o ruszaniu z przystanku, prędkości, otwieraniu drzwi czy włączeniu dzwonka. Autonomiczną jazdę tramwaju uruchomił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
Remont w Podgórzu, zmiany w komunikacji miejskiej Remont w Podgórzu, zmiany w komunikacji miejskiej
2020-01-27

25 stycznia rozpoczął się remont torowiska przy hali sportowej Korony na ul. Kalwaryjskiej. Dodatkowo do 28 stycznia wymieniana jest zwrotnica przy pętli „Łagiewniki”. W związku z tym wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.
Tak jeżdżą autobusy i tramwaje w czasie ferii Tak jeżdżą autobusy i tramwaje w czasie ferii
2020-01-27

W Krakowie zaczęły się ferie zimowe. W związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi do niedzieli, 9 lutego obowiązują ograniczenia w kursowaniu komunikacji miejskiej.
Naprawa torowiska na ulicy Kalwaryjskiej Naprawa torowiska na ulicy Kalwaryjskiej
2020-01-25

Do poniedziałku, 17 lutego potrwa remont torowiska przy hali Korony na ul. Kalwaryjskiej. W związku z tym zmieniona została organizacja ruchu. Wyłączony został ruch tramwajowy - pojawiła się autobusowa komunikacja zastępcza.
Plan remontów nakładkowych na 2020 rok Plan remontów nakładkowych na 2020 rok
2020-01-24

Od lat Zarząd Dróg Miasta Krakowa realizuje program naprawy dróg metodą nakładkową. Tegoroczne prace ruszą wczesną wiosną, gdy tylko pozwolą na to temperatury i potrwają do późnej jesieni. W planach jest remont 31 ulic za kwotę 20 mln zł.
Nowe zasady ruchu na Kazimierzu Nowe zasady ruchu na Kazimierzu
2020-01-24

Strefę ograniczonego ruchu na Kazimierzu czekają zmiany, które są wynikiem wniosków przesyłanych przez mieszkańców do końca 2019 r. Wśród najważniejszych jest m.in. pilotażowe podzielenie strefy na dwie podstrefy. Zmiany wejdą w życie w weekend 8 i 9 lutego.
Przebudowa wiaduktu na ul. Igołomskiej Przebudowa wiaduktu na ul. Igołomskiej
2020-01-20

Zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Igołomskiej. Przejazd pod istniejącym wiaduktem kolejowym został zwężony z dwóch do jednego pasa ruchu.
Zakończono negocjacje w sprawie Krakowskiego Szybkiego Tramwaju Zakończono negocjacje w sprawie Krakowskiego Szybkiego Tramwaju
2020-01-17

W piątek, 17 stycznia zakończył się dialog konkurencyjny z trzema zaproszonymi firmami w sprawie realizacji projektu czwartego etapu budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Przez najbliższe kilkanaście dni opracowywana będzie ostateczna dokumentacja, która w ciągu miesiąca trafi do nich z prośbą o złożenie ofert.
Wszystko o Strefie Płatnego Parkowania w jednym miejscu Wszystko o Strefie Płatnego Parkowania w jednym miejscu
2020-01-10

Na stronie internetowej Zarządu Dróg Miasta Krakowa uruchomiono specjalną zakładkę poświęconą Strefie Płatnego Parkowania. Mieszkańcy w jednym miejscu znajdą tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące SPP.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia