Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kamieńskiego Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kamieńskiego
2019-10-16

Od dzisiaj na ul. Kamieńskiego obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Zmiany wprowadzono w związku z trwającą budową drogi dla rowerów wzdłuż ul. M. Konopnickiej do ronda Matecznego, następnie wzdłuż ul. Kamieńskiego wraz z kładką na ul. Kamieńskiego.
Od czwartku fragment ul. Turonia będzie zamknięty Od czwartku fragment ul. Turonia będzie zamknięty
2019-10-15

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy Trasy Łagiewnickiej, mającego na celu wybudowanie tunelu drogowego pod ul. Turonia, od czwartku, 17 października ulica ta zostanie częściowo wyłączona z ruchu kołowego.
Weekendowy remont na alei Słowackiego Weekendowy remont na alei Słowackiego
2019-10-15

W piątek, 18 października, około godz. 20:00 rozpocznie się awaryjna naprawa nawierzchni jezdni na alei Juliusza Słowackiego.
Antysmogowy chodnik przy ul. Pawiej Antysmogowy chodnik przy ul. Pawiej
2019-10-14

Od września w Krakowie obowiązuje całkowity zakaz stosowania paliw stałych. Walka ze smogiem trwa w najlepsze. Kolejnym orężem w walce o zdrowie stały się ekologiczne chodniki. Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz SKANSKA rozpoczęli budowę pierwszego w mieście antysmogowego chodnika przy ul. Pawiej.
Nietypowy autobus na testach w Krakowie Nietypowy autobus na testach w Krakowie
2019-10-12

Przez trzy tygodnie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie będzie testować autobus marki Karsan. Od soboty, 12 października, kursuje on na liniach nr 100 oraz 101.
Prezydent Krakowa zabiega o zmiany w prawie dotyczące hulajnóg Prezydent Krakowa zabiega o zmiany w prawie dotyczące hulajnóg
2019-10-09

Prezydent Jacek Majchrowski uważa, że czas ucywilizować korzystanie ze środka transportu, jakim są hulajnogi. – Najważniejsze, by doprowadzić do zmiany Ustawy o ruchu drogowym i uregulować zasady poruszania się hulajnóg ulicami miasta – mówi prezydent.
Nowy tunel i rozbudowa wiaduktu nad ulicą Igołomską Nowy tunel i rozbudowa wiaduktu nad ulicą Igołomską
2019-10-03

Po dwóch latach starań udało się rozpocząć prace na wiadukcie kolejowym nad ul. Igołomską. Poszerzenie światła przeprawy jest niezbędne do zbudowania pod nią dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Państwowy przewoźnik po skoordynowaniu realizowanych na terenie Krakowa własnych remontów oraz harmonogramów wykonawcy odpowiedzialnego za przebudowę ul. Igołomskiej, wydał zgodę na wejście z robotami na wiadukt.
Przebudowa ul. Krakowskiej potrwa dłużej Przebudowa ul. Krakowskiej potrwa dłużej
2019-09-29

Odkrycia archeologiczne oraz wynikłe z nich prace spowodowały zmiany w pierwotnym harmonogramie robót związanych z przebudową ul. Krakowskiej. Zgodnie z nowym, ich zakończenie planowane jest w II kwartale przyszłego roku.
Jak korzystać z komunikacji miejskiej? Poradnik dla studentów Jak korzystać z komunikacji miejskiej? Poradnik dla studentów
2019-09-26

Zbliża się inauguracja nowego roku akademickiego. Z myślą o studentach – zwłaszcza tych, którzy rozpoczną naukę na I roku studiów – krakowskie MPK przygotowało praktyczny poradnik na temat sposobu korzystania ze środków komunikacji miejskiej.
Krakowianie jeżdżą rowerem coraz częściej i chętniej Krakowianie jeżdżą rowerem coraz częściej i chętniej
2019-09-25

Mieszkańcy coraz częściej sięgają po najszybszy środek transportu – rower. Użytkownicy jednośladów pojawiają się nie tylko na parkowych ścieżkach rowerowych, ale także na większych węzłach komunikacyjnych. Wciąż więc wprowadzane są rozwiązania, które ułatwiają poruszanie się po mieście, takie jak np. wyłączona sygnalizacja na rondzie Mogilskim czy specjalne przejazdy rowerowe na pl. Bohaterów Getta i moście Dębnickim. Ułatwieniem są też cenione przez rowerzystów śluzy rowerowe, które można zobaczyć na ul. Focha czy przy budynku Radia Kraków.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia