„W taki piękny wieczór…” – koncert piosenek musicalowych „W taki piękny wieczór…” – koncert piosenek musicalowych
2020-01-29

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na koncert piosenek musicalowych Franka Sinatry i Doris Day. Artyści związani z Eksperymentalną Sceną Operową zaprezentują urokliwe kompozycje, pełne ciepła, nostalgii i miłości, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.
Atomowa tajemnica PRL-u – slajdowisko w Nowej Hucie Atomowa tajemnica PRL-u – slajdowisko w Nowej Hucie
2020-01-29

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na slajdowisko Michała Banasia w ramach cyklu „Podróże z historią w tle”. Opowieść o poszukiwaniu niezwykłej sztolni w Bieszczadach odbędzie się w poniedziałek, 10 lutego, o godz. 19.00 w C-2 Południe Cafe na osiedlu Górali 5.
Bezpieczeństwo Krakowa na przełomie XVIII i XIX wieku Bezpieczeństwo Krakowa na przełomie XVIII i XIX wieku
2020-01-29

Bezpieczeństwo Krakowa na przełomie XVIII i XIX wieku będzie tematem wykładu, który w niedzielę 9 lutego odbędzie się w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym. Wygłosi go dr Walery Bubień. Początek o godz. 16.00.
Sekrety Teatru Groteska Sekrety Teatru Groteska
2020-01-29

Chcesz poznać historię Teatru Groteska, a także zobaczyć na co dzień niedostępne zakamarki jego gmachu? Już w sobotę, 8 lutego, Muzeum Krakowa zaprasza na niezwykły spacer po teatralnych wnętrzach. Początek o godz. 12.00.
Poznaj poczet szopkarzy krakowskich Poznaj poczet szopkarzy krakowskich
2020-01-29

„Poczet szopkarzy krakowskich z lat 1937-1990” – to tytuł wykładu dr. Andrzeja Iwa Szoki, który odbędzie się w sobotę, 8 lutego w Celestacie przy ul. Lubicz 16. Początek o godz. 14.00.
Kto dostanie nagrodę Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego? Kto dostanie nagrodę Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego?
2020-01-29

W najbliższą sobotę, 1 lutego już po raz trzeci nagrodą im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego zostaną uhonorowani ci, którzy najlepiej dbają i promują kawalerskie idee oraz wartości. Statuetki w kształcie piór powędrują do laureatów wybranych przez kapitułę konkursu.
„Podgórze + komunikacja / communication / спілкування” „Podgórze + komunikacja / communication / спілкування”
2020-01-29

23 lutego Muzeum Podgórza po raz drugi będzie obchodzić swoje święto. W tym roku pod hasłem „Podgórze + komunikacja / communication / спілкування”.
Jerzy „Szpinak” Kujawski  w „Kamerze na nowohucian” Jerzy „Szpinak” Kujawski w „Kamerze na nowohucian”
2020-01-29

Nowohucianin z krwi i kości – Jerzy „Szpinak” Kujawsk będzie bohaterem kolejnego spotkania z cyklu „Kamera na nowohucian”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 11 lutego, o godz. 17.00 w Muzeum Nowej Huty przy os. Centrum E 1.
Plany Muzeum Narodowego w Krakowie na nadchodzące lata Plany Muzeum Narodowego w Krakowie na nadchodzące lata
2020-01-28

Przebudowa dawnego hotelu Cracovia, wystawa poświęcona architekturze i designowi w Kamienicy Szołayskich czy centrum edukacyjne w EUROPEUM – to tylko niektóre z planów na nadchodzącą kadencję dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, prof. dr. hab. Andrzeja Szczerskiego.
Weekendowe zwiedzanie w MOCAK-u Weekendowe zwiedzanie w MOCAK-u
2020-01-28

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza na oprowadzanie po wystawie „II wojna światowa – dramat, symbol, trauma”, a następnie spacer po dawnym getcie krakowskim. Wycieczki będą prowadzone w dwóch językach: polskim i ukraińskim.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia