Sobota z Piknikiem Krakowskim! Sobota z Piknikiem Krakowskim!
2019-08-24

Moc atrakcji, dobre jedzenie, zajęcia sportowe i rekreacyjne, a także warsztaty i pokazy kulinarne. Oto propozycję kolejnego Pikniku Krakowskiego, który odbędzie się dziś, w sobotę, 24 sierpnia w Parku Bednarskiego. Serdecznie zapraszamy!
Zjazd górali w Krakowie Zjazd górali w Krakowie
2019-08-24

Stoiska regionalne na Rynku Głównym, konferencja inauguracyjna Rady Naukowej Związku Podhalan oraz Polskiego Instytutu Antropologii, rozpalenie symbolicznej Watry i koncerty – to wszystko podczas V Zjazdu Karpackiego. Wydarzenie potrwa od piątku do niedzieli.
Nowa Huta oczami kobiet Nowa Huta oczami kobiet
2019-08-24

Dziś, w sobotę, 24 sierpnia, o godz. 20.00 na alei Róż odbędzie się wyjątkowe widowisko. Reżyser Jakub Roszkowski zaprezentuje teatralne wydarzenie plenerowe pt. „Nowohucka telenowela”. Jego bohaterkami będą nowohuckie junaczki, które przyjechały budować Nową Hutę i spędziły w niej całe swoje życie.
Piknik ukraiński w parku Krakowskim Piknik ukraiński w parku Krakowskim
2019-08-23

W niedzielę, 25 sierpnia w parku Krakowskim odbędzie się kolejna tematyczna edycja Pikniku Krakowskiego. Jak dotąd z sukcesem odbyły się edycje pikniku szkockiego, węgierskiego, norymberskiego, francuskiego, retro, sportowego, wielokulturowego, przyszła więc pora na kolejną: piknik ukraiński.
Kulturalny przewodnik weekendowy na lato Kulturalny przewodnik weekendowy na lato
2019-08-23

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, ale my wciąż żyjemy letnimi wydarzeniami kulturalnymi. W tym tygodniu polecamy Wam kilka ciekawych inicjatyw w Nowej Hucie, plenerowe seanse filmowe, a także - tradycyjnie już w wakacje - wycieczkę do Historylandu lub Ogrodu Doświadczeń. Zapraszamy na nasz weekendowy przewodnik!
Krakowskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Krakowskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
2019-08-23

W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W niedzielę, 1 września, w Krakowie odbędą się okolicznościowe uroczystości. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje o udekorowanie w tym dniu domów biało-czerwonymi flagami.
Spektakl „Twój dziwak, Matejko” w czterech odsłonach Spektakl „Twój dziwak, Matejko” w czterech odsłonach
2019-08-23

Jakie namiętności targały Janem Matejką, o tym co i kogo kochał, z czym się nie godził i czemu poświęcał się bez reszty przekonamy się podczas spektaklu „Twój dziwak, Matejko” na scenie Krakowskiego Forum Kultury. Scenariusz do sztuki został stworzony na podstawie źródeł historycznych do życia Jana Matejki, w konsultacji z zawodowymi historykami i historykami sztuki.
„Bitwa, której nie było. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej” „Bitwa, której nie było. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”
2019-08-22

Muzeum Krakowa zaprasza do Fabryki Emalia Oskara Schindlera na wystawę pt. „Bitwa, której nie było. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”. Wystawę będzie można oglądać w terminie od 31 sierpnia br. do 1 marca 2020 r. Wernisaż już w piątek, 30 sierpnia, o godz. 18.00.
W niedzielę finał Kazimierz Summer Festival W niedzielę finał Kazimierz Summer Festival
2019-08-22

To będzie jeden z najbardziej emocjonujących i energetycznych koncertów tego lata w Krakowie! Na scenie Kazimierz Summer Festival zagra na żywo Kamil Bednarek wraz ze swoim zespołem. Podczas występu, który odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 15 publiczność usłyszy nie tylko kompozycje z najnowszej płyty artysty, ale także doskonale znane hity ze wszystkich wcześniejszych albumów.  
Powitaj nowy rok szkolny w Muzeum Inżynierii Miejskiej Powitaj nowy rok szkolny w Muzeum Inżynierii Miejskiej
2019-08-22

We wrześniu uczniowie ponownie zasiądą w szkolnych ławkach. Żeby uczynić nadchodzący czas przyjemniejszym i ciekawym, Muzeum Inżynierii Miejskiej przygotowało szereg wydarzeń w siedzibie przy ul. św. Wawrzyńca 15 oraz w Ogrodzie Doświadczeń!
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia