Forteczny Piknik Rodzinny na Łapiance Forteczny Piknik Rodzinny na Łapiance
2019-06-16

Serdecznie zapraszamy dzisiaj, 16 czerwca, na rodzinne zwiedzanie zrewitalizowanego budynku fortu Łapianka. Choć zwiedzanie obiektów Twierdzy Kraków cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników historii, nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.
Spółki miejskie o dostosowaniu do zmian klimatycznych Spółki miejskie o dostosowaniu do zmian klimatycznych
2019-06-14

Działania Gminy Miejskiej Kraków na rzecz dostosowania do zmian klimatycznych – to temat drugiego z cyklu seminarium dla członków zarządów spółek miejskich, odbywającego się w dniach 13-14 czerwca w Krynicy Zdroju.
Nagrodzeni za pracę na rzecz bezpieczeństwa Nagrodzeni za pracę na rzecz bezpieczeństwa
2019-06-14

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył dziś nagrody „Bezpieczny Kraków” dwóm policjantom, strażnikowi miejskiemu i strażakowi. To specjalne wyróżnienie za ich wzorową pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście. Dodatkowe nagrody specjalne powędrowały do strażniczki miejskiej i policjanta, którzy w połowie maja uratowali życie pasażerce taksówki.
Stwórz ogródek jordanowski Stwórz ogródek jordanowski
2019-06-14

Do 28 czerwca do godz. 11.00 Zarząd Zieleni Miejskiej czeka na oferty na wykonanie robót budowlanych, związanych z utworzeniem nowego ogródka jordanowskiego u zbiegu ulic Tomickiego i Padniewskiego.
Porozmawiajmy o planie dla „Olszy” Porozmawiajmy o planie dla „Olszy”
2019-06-14

W poniedziałek, 17 czerwca będzie można się dowiedzieć, jak zmienił się projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Olsza” po rozpatrzeniu przez prezydenta uwag od mieszkańców. Dyskusja rozpocznie się o godz. 16.00 w sali Dietla przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.
Wyniki badań koni dorożkarskich Wyniki badań koni dorożkarskich
2019-06-14

Od 7 sierpnia do 12 września 2018 r. na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa zostały przeprowadzone kompleksowe badania 48 koni dorożkarskich, pracujących w obrębie Starego Miasta. Kontrola obejmowała m.in. podstawowe parametry fizjologiczne (w tym także częstotliwość uderzeń serca), morfologię, poziom jonów, biochemię i immunochemię krwi, warunki mikrobiologiczne w miejscu postoju, dystans przebyty w ciągu dnia, a także oznaczenie kortyzolu, wskazującego na poziom stresu u zwierząt. Wniosek – nie stwierdzono u nich przekroczonych wartości fizjologicznych, a badane parametry nie odbiegały od norm przyjętych dla pracujących koni.
Prezydent apeluje do premiera o nowe regulacje dotyczące spalin Prezydent apeluje do premiera o nowe regulacje dotyczące spalin
2019-06-14

Prezydent Jacek Majchrowski wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego z oczekiwaniem wprowadzenia zmian w ustawach regulujących kwestie zanieczyszczeń powietrza pochodzących z transportu.
Wybory do Parlamentu Europejskiego w liczbach Wybory do Parlamentu Europejskiego w liczbach
2019-06-14

Od ogłoszenia terminu wyborów do Parlamentu Europejskiego 25 lutego, do ich przeprowadzenia 26 maja, do Urzędu Miasta Krakowa wpłynęło 9421 wniosków w sprawie dopisania do rejestru wyborców (jeśli zamieszkują tu na stałe), bądź do spisu wyborców (jednorazowo) Gminy Miejskiej Kraków.
Nowa szkoła w Czyżynach? Ruszyły konsultacje z mieszkańcami Nowa szkoła w Czyżynach? Ruszyły konsultacje z mieszkańcami
2019-06-14

Do 5 lipca miasto będzie konsultować z mieszkańcami pomysł budowy kompleksu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Centralnej – w miejscu, gdzie pierwotnie miało powstać Centrum Obsługi Inwestora. Pierwsze otwarte spotkanie odbędzie się w piątek, 14 czerwca, o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 156.
Żłobek przy ul. Sienkiewicza do modernizacji Żłobek przy ul. Sienkiewicza do modernizacji
2019-06-14

W lipcu rozpocznie się kompleksowa termomodernizacja żłobka samorządowego nr 14 przy ul. Sienkiewicza 24. W środę, 12 czerwca została podpisana umowa na roboty budowlane. Koszt prac, które zostaną wykonane do końca tego roku, to prawie 1,78 mln zł. Część środków na ten cel przekaże Unia Europejska.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia