Wybory 2018 – w II turze Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann Wybory 2018 – w II turze Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann
2018-10-22

Według wstępnych wyników sondażu exit poll, na prezydenta Jacka Majchrowskiego zagłosowało 43,7 proc. krakowian, na Małgorzatę Wassermann 33,6 proc. 4 listopada odbędzie się II tura.
Kraków zwiększy liczbę tanich przedszkoli Kraków zwiększy liczbę tanich przedszkoli
2018-10-21

W przyszłym roku w Krakowie powstanie pięć nowych publicznych przedszkoli niesamorządowych, czyli takich, w których opłata nie może być wyższa niż 1 zł. Rozpoczną one działalność w budynkach należących do miasta, w których dziś działają przedszkola niesamorządowe. Wszystkie dzieci, które uczęszczają do przedszkoli w tych lokalizacjach, będą tam miały zagwarantowane miejsce także po zmianie formy organizacyjnej. W dodatku na korzystniejszych zasadach – rodzice nie będą już musieli płacić czesnego ani wpisowego.
Rejestr wyborców - komunikat UMK Rejestr wyborców - komunikat UMK
2018-10-21

Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa informuje, że wszystkie osoby, które do wtorku, 16 października, złożyły kompletne wnioski o wpis do stałego rejestru wyborców Gminy Miejskiej Kraków, zostały dopisane do tego rejestru i będą uprawnione do głosowania w niedzielnych wyborach samorządowych.
I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza
2018-10-21

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.
Tenis stołowy w Bronowicach Tenis stołowy w Bronowicach
2018-10-21

21 października, odbył się turniej tenisa stołowego dla wszystkich chętnych w ramach cyklu „Puchar Bronowic”. Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy „Bronowianka”.
Bieg Twierdzy Kraków w forcie Prokocim Bieg Twierdzy Kraków w forcie Prokocim
2018-10-21

21 października, odbyła się kolejna edycja Biegu Twierdzy Kraków. Tym razem bieg odbył się przy forcie Prokocim na ul. Kostaneckiego. W trakcie wydarzenia było możliwe także zwiedzanie fortu.
Huta ArcelorMittal informuje o emisji pary wodnej do atmosfery Huta ArcelorMittal informuje o emisji pary wodnej do atmosfery
2018-10-20

Dyrekcja Arcelor Mittal Poland SA Oddział w Krakowie przekazała informację, że planowane na dzień 18 października 2018 r. uruchamianie wielkiego pieca i instalacji stalowni (po trzydniowym planowanym remoncie), rozpoczęło się 19 października, o godz. 13.00. Ze względu na wychłodzenie urządzeń po postoju, może wystąpić od godz. 17.00 okresowa zwiększona emisja z wielkiego pieca i rejonu stalowni. Instalacje osiągną swoje normalne parametry pracy dziś, 20 października przed południem.
Miasto rozwija system car sharingu Miasto rozwija system car sharingu
2018-10-20

Gmina Miejska Kraków oraz krakowska spółka GO+EAuto podpisały porozumienie, na mocy którego zintensyfikowane zostaną realne działania na rzecz przystosowania stolicy Małopolski do car sharingu i upowszechnienia samochodów elektrycznych.
Na Wzgórzach Krzesławickich powstał ogród prehistoryczny Na Wzgórzach Krzesławickich powstał ogród prehistoryczny
2018-10-20

W piątek, 19 października, o godz. 16.30, przy ul. Zielony Jar na Wzgórzach Krzesławickich, otwarto kolejny park kieszonkowy. Motywem przewodnim nowego, urządzonego, zielonego miejsca w Krakowie jest prehistoria.
Pięknieją krakowskie obiekty kulturalne Pięknieją krakowskie obiekty kulturalne
2018-10-19

Istniejące pięknieją i stają się bardziej energooszczędne, nowe podnoszą standardy architektoniczne i są przyjazne dla środowiska. Chodzi o obiekty, które najbardziej cieszą mieszkańców. To krakowskie domy i kluby kultury oraz muzea, które w ostatnim roku powstały lub powstają, bądź zostały zmodernizowane przez tych, którzy znają się na budowaniu. Dzięki temu ci, którzy znają się na kulturze, mają gdzie pracować, a mieszkańcy miasta mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.  
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia