Pieskie życie miejskiego oprawcy Pieskie życie miejskiego oprawcy
2020-02-17

Trwa kampania w obronie zwierząt domowych, a zwłaszcza psów. Na autobusowych przystankach widzimy plakaty z biednym, zagłodzonym psem, któremu sterczą żebra, a to dlatego że ma złego pana. Można też zobaczyć inny plakat, na którym przedstawiony jest biedny, płaczący pies, którego łzy zmieniają się w łańcuch. Dzisiaj rośnie liczba aktywistów, którzy domagają się poszanowania praw zwierząt. Kiedyś podchodzono do tych spraw inaczej.
Bal młodych liderów Bal młodych liderów
2020-02-16

15 lutego w magistracie odbył się 15. Bal Młodzieżowych Liderów Społecznych, w którym wzięli udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Krakowa, uczniowie z samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych oraz uczestnicy projektu szkoleniowego dla młodych liderów pt. Krakowska Akademia Samorządności.
Atrakcyjne lokale użytkowe czekają na najemców Atrakcyjne lokale użytkowe czekają na najemców
2020-02-16

W piątek, 28 lutego w siedzibie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie przy ul. Czerwieńskiego 16 odbędzie się kolejna aukcja na najem lokali użytkowych. Położone są w dobrych lokalizacjach – w centrum Krakowa, na Prądniku Czerwonym i w Nowej Hucie.
Nowości w regulaminie budżetu obywatelskiego Nowości w regulaminie budżetu obywatelskiego
2020-02-14

Na ostatniej sesji Rady Miasta Krakowa przyjęto regulamin tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jedną z zasadniczych zmian, jakie wprowadzono względem zapisów z poprzedniego roku, jest jednoroczny tryb realizacji projektów. Doprecyzowano też kryterium ogólnodostępności, a także – na mocy przyjętej przez radnych poprawki – wprowadzono nowe proporcje podziału środków na zadania ogólnomiejskie i dzielnicowe.
Kraków miastem przyszłości Kraków miastem przyszłości
2020-02-14

Kraków po raz kolejny znalazł się w gronie miast i regionów przyszłości według prestiżowego wydawnictwa fDi Magazine.
Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela
2020-02-13

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela. Kandydaci mogą się zgłaszać w terminie do 16 marca. Pełen tekst ogłoszenia o konkursie zamieszczony jest poniżej.
Wkrótce budowa cmentarza w Podgórkach Tynieckich Wkrótce budowa cmentarza w Podgórkach Tynieckich
2020-02-13

Jest pozwolenie na budowę kolejnego etapu inwestycji cmentarnej w Podgórkach Tynieckich. Niebawem rozpocznie się realizacja cmentarza i kolumbarium wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, oświetleniem parkowym, alejkami.
Zostań asystentem osoby niepełnosprawnej Zostań asystentem osoby niepełnosprawnej
2020-02-13

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie zaprasza osoby fizyczne i firmy do składania ofert na świadczenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej. Termin składania ofert upływa w czwartek, 27 lutego.
Szukamy Ambasadorów Lokalnej Partycypacji Szukamy Ambasadorów Lokalnej Partycypacji
2020-02-13

Do niedzieli, 23 lutego trwa nabór do programu „Ambasador Lokalnej Partycypacji 2020”. To szansa, by każdy chętny mógł czynnie zaangażować się w zmienianie swojej dzielnicy lub niewielkiej jej części i zachęcić do tego innych mieszkańców. W zamian magistrat oferuje m.in. wsparcie organizacyjne i logistyczne.
Turysto, szanuj Kraków! Turysto, szanuj Kraków!
2020-02-13

Wiosną krakowscy turyści na swoich telefonach zobaczą specjalny komunikat. Na ich wyświetlaczach pojawi się informacja o tym, co mogą robić, a czego się wystrzegać podczas pobytu w mieście.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia