Zamknięcie parków w Krakowie Zamknięcie parków w Krakowie
2020-03-31

Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował się o zamknięciu do odwołania wszystkich ogrodzonych parków - Dębnickiego, Jordana i Strzeleckiego. Wszystko w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2.
Informacja o pogrzebie Krzysztofa Pendereckiego Informacja o pogrzebie Krzysztofa Pendereckiego
2020-03-31

Msza pogrzebowa Krzysztofa Pendereckiego będzie mieć charakter prywatny i weźmie w niej udział wyłącznie rodzina. Urna z prochami Mistrza zostanie tymczasowo złożona w kościele św. Floriana. Uroczysty pogrzeb wybitnego polskiego kompozytora odbędzie się w kościele św.św. Piotra i Pawła po ustaniu pandemii.
KRAKÓW NA ŻYWO: koronawirus – sytuacja w mieście 31 marca 2020 r. KRAKÓW NA ŻYWO: koronawirus – sytuacja w mieście 31 marca 2020 r.
2020-03-31

Oto najświeższe informacje związane z występowaniem koronawirusa SARS-Cov-2 w Polsce i Krakowie:
Załatwianie spraw w krakowskim USC podczas epidemii Załatwianie spraw w krakowskim USC podczas epidemii
2020-03-30

W obliczu trwającej pandemii choroby COVID-19 wywoływanej koronawirusem SARS-CoV-2 Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie jest zamknięty dla bezpośredniej obsługi klientów. Wyjątkiem są wyłącznie sprawy związane z rejestracją bieżących zgonów oraz martwych urodzeń. Można je zrealizować w budynkach USC przy ul. Lubelskiej 29 i na os. Zgody 2 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.40 do 15.20.
Zostań w domu – kontrole straży miejskiej Zostań w domu – kontrole straży miejskiej
2020-03-30

Blisko 100 zgłoszeń odnośnie nieprzestrzegania zasad zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa otrzymali w weekend strażnicy miejscy. W związku z ogólnopolską akcją #zostanwdomu funkcjonariusze patrolują ulice, chodniki, place i skwery.
Budżet obywatelski wpisał się już w funkcjonowanie Krakowa Budżet obywatelski wpisał się już w funkcjonowanie Krakowa
2020-03-30

1 kwietnia ruszy etap składania wniosków w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Czy krakowianiom uda się zmobilizować w tym trudnym dla nas wszystkich okresie i gdzie mogą szukać wsparcia przy pisaniu wniosków? O tym Joannie Korcie opowiada Małgorzata Bochenek, Ambasadorka Lokalnej Partycypacji.
Kraków łączy się myślami z walczącymi z epidemią Kraków łączy się myślami z walczącymi z epidemią
2020-03-30

W poniedziałek, 30 marca, kolejny raz podświetlane zostały miejskie obiekty w geście solidarności z krajami szczególnie dotkniętymi kryzysem epidemicznym. Na ekranie TAURON Areny Kraków zabłysnęła flaga USA, Centrum Kongresowe ICE Kraków podświetlono barwami Wielkiej Brytanii, a kładka pieszo-rowerowa o. Bernatka – polską flagą narodową.
Schronisko dla zwierząt – raport z budowy Schronisko dla zwierząt – raport z budowy
2020-03-30

W przypadku tego zadania nie widać negatywnego wpływu pandemii choroby COVID-19 na postępy prac budowlanych. Trwający od zeszłego roku kolejny etap przebudowy schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej wszedł już w fazę wykończenia.
Uwaga na przymrozki – ostrzeżenie IMGW Uwaga na przymrozki – ostrzeżenie IMGW
2020-03-30

Przed nami kolejne dni z dosyć niską temperaturą. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed przymrozkami.
Podatek tam, gdzie Ty! Podatek tam, gdzie Ty!
2020-03-30

Zakup nowoczesnych tramwajów, remonty dróg i chodników, budowa placów zabaw czy rewitalizacja parków – każdy z nas może wnieść swój wkład w realizację tych zadań, jeśli tylko zapłaci podatek PIT w Krakowie. Ciągle nie brakuje osób, które mieszkają w stolicy Małopolski, ale z fiskusem rozliczają się w innej gminie. Warto to zmienić, bo każdy nowy podatnik to realny zastrzyk finansowy dla miasta, a co za tym większe środki na jego dalszy, dynamiczny rozwój.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia