Krakowscy kupcy świętują Krakowscy kupcy świętują
2018-12-09

Msza w kościele św. Barbary, pochód kupiecki, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, ceremonia pasowania na kupca przedstawicieli nowo przyjętych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - to niektóre wydarzenia w ramach Święta Kupca, które odbyło się w niedzielę, 9 grudnia.
Przed nami tydzień z rodzinnymi zajęciami z samoobrony Przed nami tydzień z rodzinnymi zajęciami z samoobrony
2018-12-09

Przez cały tydzień, od soboty, 8 grudnia do 15 grudnia, zapraszamy na rodzinne spotkania i zajęcia z samoobrony organizowane przez Klub Sportowy Hajime. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków.
Przyjdź po bezpłatną pomoc prawną Przyjdź po bezpłatną pomoc prawną
2018-12-08

W sobotę, 8 grudnia w jedenastu punktach nieodpłatnej pomocy prawnej będzie można skorzystać z wiedzy specjalistów.
I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza
2018-12-08

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.
Rodzinna sobota z wolontariatem w Nowej Hucie Rodzinna sobota z wolontariatem w Nowej Hucie
2018-12-08

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na „Rodzinną sobotę z wolontariatem”. Wydarzenie, które odbędzie się 8 grudnia w godz. 10-15 na os. Górali 4, ma na celu promować działalność wolontaryjną wśród rodzin i mieszkańców dzielnic nowohuckich. Zachęca do zwrócenia uwagi na potrzeby innych oraz pomaga zaplanować wolontariat w codziennym życiu domowników. Proponowane aktywności staną się okazją do działań twórczych, kreatywnych i będą sprzyjać integracji społeczności lokalnej. Warsztaty poprowadzą instruktorzy wraz z wolontariuszami. Wstęp wolny.
Kraków kolejny raz podzielił się ciepłem Kraków kolejny raz podzielił się ciepłem
2018-12-07

Już po raz 12. krakowskie organizacje pozarządowe odebrały czeki na dofinansowanie rachunków za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę w ramach akcji „Podzielmy się ciepłem”. W tym roku środki trafiły do 43 podmiotów, a wartość wsparcia to kwota 150 tys. zł.
Park przy forcie Borek zmienia oblicze Park przy forcie Borek zmienia oblicze
2018-12-07

W czwartek, 6 grudnia, odebrano po rewitalizacji zachodnią część parku przy forcie Borek. Prace zostały sfinansowane z budżetu dzielnicy X i dotacji Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków.
Kamerą termowizyjną sprawdzą, czy domy utrzymują ciepło Kamerą termowizyjną sprawdzą, czy domy utrzymują ciepło
2018-12-07

W obecnym sezonie grzewczym kontynuowana będzie akcja bezpłatnych badań kamerą termowizyjną w budynkach jednorodzinnych położonych na terenie Krakowa. Mieszkańcy będą mieli możliwość sprawdzenia w swoich domach miejsc strat ciepła, co pomoże ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki czy wady instalacji grzewczych.
Bezpłatne szkolenia i płatne staże Bezpłatne szkolenia i płatne staże
2018-12-07

Jeśli masz powyżej 30 lat, pozostajesz bez pracy, zamieszkujesz miasto Kraków oraz powiat krakowski i chcesz się przeszkolić lub skorzystać z płatnego stażu zgłoś się do drugiej edycji projektu „P jak PRACUJ!” organizowanego przez fundację PROAKTYWNI w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Paczka na Gwiazdkę Paczka na Gwiazdkę
2018-12-07

Przed nami V edycja Akcji Paczka na Gwiazdkę. W tym roku Akcja obejmuje dzieci z Oddziałów Onkologicznych i Neurochirurgicznych ze szpitali dziecięcych w Krakowie, Rzeszowie, Warszawie, Katowicach i Zabrzu.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia