Szukamy miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi Szukamy miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi
2020-07-16

Ruszyła druga edycja plebiscytu na „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”. Jego głównym celem promowanie miejsc, w których rodziny z dziećmi są nie tylko mile widziane, a wręcz oczekiwane, czują się tam dobrze i bez przeszkód mogą wspólnie spędzać czas wolny.
Potrzebne wsparcie finansowe miasta dla instytucji kultury Potrzebne wsparcie finansowe miasta dla instytucji kultury
2020-07-16

Ograniczenia związane z pandemią bardzo mocno wpłynęły na sytuację finansową miejskich instytucji kultury. Straty związane z epidemią aktualnie wynoszą ponad 3 mln zł, a z szacunków wynika, że do końca roku kwota ta wzrośnie do 12 mln zł.
Po połowie roku: dochody i wydatki miasta Po połowie roku: dochody i wydatki miasta
2020-07-16

Analiza stanu realizacji dochodów i wydatków miasta na koniec pierwszego półrocza nabiera szczególnego znaczenia w tym roku – kiedy na wykonaniu budżetu miasta cieniem kładzie się epidemia i nagłe zatrzymanie życia gospodarczego. Z informacjami na ten temat zapoznał się zespół zadaniowy ds. przeciwdziałania skutkom epidemii Covid-19.
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem! Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem!
2020-07-16

Przed burzami z gradem ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 10.00 do 19.30.
Nowe propozycje stawek za gospodarowanie odpadami Nowe propozycje stawek za gospodarowanie odpadami
2020-07-16

Miasto przedstawiło nowe propozycje stawek za gospodarowanie odpadami. Wprowadzenie zmian jest konieczne, ze względu na prawo przyjęte na szczeblu centralnym. O nowych zasadach gospodarowania odpadami zdecydują miejscy radni.
Krakowskie półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami Krakowskie półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami
2020-07-16

Kraków już po raz drugi organizuje wakacyjne półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, które mieszkają lub uczęszczają do szkoły na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Półkolonie są finansowane lub współfinansowane przez Urząd Miasta Krakowa, dlatego udział w nich jest bezpłatny.
Propozycje nowych stawek za bilety komunikacji miejskiej Propozycje nowych stawek za bilety komunikacji miejskiej
2020-07-15

W związku z sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa i mniejszymi wpływami z biletów (od marca do maja o blisko 50 mln zł), miasto zostało zmuszone do zaproponowania nowych stawek za bilety komunikacji miejskiej.
Umowa na drugą część Strefy Aktywności Gospodarczej podpisana Umowa na drugą część Strefy Aktywności Gospodarczej podpisana
2020-07-15

Spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości SA i firma Instbud z Gdowa podpisały umowę na zaprojektowanie i wybudowanie drugiej, północnej części Strefy Aktywności Gospodarczej – Nowa Huta Przyszłości. Powstanie ona na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Branice”.
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow ruszy 1 stycznia 2021 r. Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow ruszy 1 stycznia 2021 r.
2020-07-15

List intencyjny w sprawie utworzenia „Muzeum – Miejsca Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945)” został podpisany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Kraków. Nowe muzeum obejmie obszar ok. 40 hektarów i będzie samorządową instytucją kultury Gminy Miejskiej Kraków współprowadzoną przez resort kultury.
Zgłoś kandydata do Nagrody Miasta Krakowa Zgłoś kandydata do Nagrody Miasta Krakowa
2020-07-15

Jeszcze tylko do 20 lipca można zgłaszać kandydatów do „Nagrody Miasta Krakowa – 2020”. Laureaci zostaną uhonorowani za konkretne osiągnięcia lub całokształt dokonań.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia