Więcej możliwości, aby wesprzeć akcję #DajżeKompa Więcej możliwości, aby wesprzeć akcję #DajżeKompa
2020-07-16

Ciężko przewidzieć, co czeka uczniów i nauczycieli we wrześniu. Jeśli nauka zdalna, to trzeba być do niej sprzętowo przygotowanym. Dlatego akcja #DajżeKompa nadal gromadzi i przekazuje komputery uczniom – w Krakowie czeka na nie jeszcze około tysiąca osób. Organizatorzy, którzy wciąż szukają darczyńców, uruchomili również zrzutkę, aby zebrać środki na serwisowanie sprzętu.
Krakowskie półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami Krakowskie półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami
2020-07-16

Kraków już po raz drugi organizuje wakacyjne półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, które mieszkają lub uczęszczają do szkoły na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Półkolonie są finansowane lub współfinansowane przez Urząd Miasta Krakowa, dlatego udział w nich jest bezpłatny.
Preparat z UJ pomoże w walce z mikroorganizmami Preparat z UJ pomoże w walce z mikroorganizmami
2020-07-15

Naukowcom z Wydział Chemii UJ udało się opracować nowatorski preparat, który w istotnym stopniu poprawia możliwość unieszkodliwiania zanieczyszczeń mikrobiologicznych i chemicznych, pojawiających się na rozmaitych powierzchniach wewnątrz budynków oraz przedmiotach codziennego użytku. Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ podpisało z firmą InPhoCat umowę licencyjną na korzystanie z tego patentu.
Kosmiczne badania nad komórkami nowotworowymi Kosmiczne badania nad komórkami nowotworowymi
2020-07-14

Zespół AGH Space Systems wypuścił do stratosfery balon z komórkami nowotworowymi na pokładzie. Celem eksperymentu studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie było zbadanie wpływu promieniowania kosmicznego na komórki rakowe. Lot odbył się w ramach konkursu Global Space Balloon Challenge 2020.
Szkolne boiska i place zabaw otwarte w wakacje Szkolne boiska i place zabaw otwarte w wakacje
2020-07-14

W tegoroczne wakacje więcej dzieci niż do tej pory pozostaje w Krakowie. Uczniowie mogą jednak spędzać czas wolny, korzystając z boisk i placów zabaw znajdujących się przy 113 krakowskich szkołach samorządowych. Wiele z nich jest czynnych także w godzinach popołudniowych. Ponadto, do dyspozycji dzieci i młodzieży pozostają sale gimnastyczne, bieżnie, a nawet skatepark i basen.
Konkurs na plakat - Międzynarodowy Dzień Mediacji Konkurs na plakat - Międzynarodowy Dzień Mediacji
2020-07-13

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji. Termin nadsyłania prac upływa 6 września.
Lekcja historii w plenerze na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Lekcja historii w plenerze na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego
2020-07-13

Lekcja historii w plenerze, czyli wystawa „Po Wielkiej Wojnie. Nowa Europa 1918-1923”. Ekspozycję można oglądać do 6 sierpnia na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
Lato 2020 z Centrum Kultury Podgórza Lato 2020 z Centrum Kultury Podgórza
2020-07-13

Nauka online bywa bardziej męcząca od tej w tradycyjnej formie, więc w tym roku wakacyjny relaks należy się uczniom podwójnie. O dalsze wyjazdy będzie jednak nieco trudniej niż do tej pory, więc warto poszukać ciekawych sposobów jak nie nudzić się latem w mieście. Centrum Kultury Podgórza zaprasza!
Odwiedź Muzeum Lotnictwa Polskiego i #zwiedzajKrakow! Odwiedź Muzeum Lotnictwa Polskiego i #zwiedzajKrakow!
2020-07-10

Co można zobaczyć w Muzeum Lotnictwa? Oczywiście przede wszystkim samoloty! – i to zarówno te interesujące technicznie, jak i te które odegrały ważne role w historii. O najciekawsze egzemplarze w zbiorach zapytaliśmy Muzeum Lotnictwa Polskiego.
Poszukiwany wykonawca szkoły na os. Złocień Poszukiwany wykonawca szkoły na os. Złocień
2020-07-10

Trwa postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę szkoły podstawowej na osiedlu Złocień. Oferty na realizację tego zadania przyjmuje Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie. Zakończenie budowy planowane jest na 2023 rok.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia