Nowa szkoła w Czyżynach? Ruszyły konsultacje z mieszkańcami Nowa szkoła w Czyżynach? Ruszyły konsultacje z mieszkańcami
2019-06-14

Do 5 lipca miasto będzie konsultować z mieszkańcami pomysł budowy kompleksu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Centralnej – w miejscu, gdzie pierwotnie miało powstać Centrum Obsługi Inwestora. Pierwsze otwarte spotkanie odbędzie się w piątek, 14 czerwca, o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 156.
Żłobek przy ul. Sienkiewicza do modernizacji Żłobek przy ul. Sienkiewicza do modernizacji
2019-06-14

W lipcu rozpocznie się kompleksowa termomodernizacja żłobka samorządowego nr 14 przy ul. Sienkiewicza 24. W środę, 12 czerwca została podpisana umowa na roboty budowlane. Koszt prac, które zostaną wykonane do końca tego roku, to prawie 1,78 mln zł. Część środków na ten cel przekaże Unia Europejska.
Warsztaty ekologiczne z Kapitanem Powietrze Warsztaty ekologiczne z Kapitanem Powietrze
2019-06-13

Ponad 1200 uczniów z krakowskich przedszkoli i szkół podstawowych wzięło udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Wydział ds. Jakości Powietrza Urzędu Miasta Krakowa.
Uczniowie będą zużywać mniej plastiku Uczniowie będą zużywać mniej plastiku
2019-06-12

W krakowskich szkołach rozpoczyna się plastikowa rewolucja. Wydział Edukacji UMK przygotował zestaw praktycznych porad, które pomogą uczniom i nauczycielom w walce z plastikiem.
O przyszłości outsorcingu. Debata w Krzysztoforach O przyszłości outsorcingu. Debata w Krzysztoforach
2019-06-12

Outsourcing stał się jednym z najważniejszych sektorów gospodarki Krakowa – podmioty zajmujące się nim zatrudniają ponad 70 tys. osób. O tym, jak zarządzać rosnącym w siłę outsorcingiem w Krakowie porozmawiamy w poniedziałek, 17 czerwca w Pałacu Krzysztofory. O godz. 18.00 rozpocznie się tam debata „Outsourcing, szansa czy zmarnowany potencjał Krakowa?”.
AGH coraz wyżej w rankingu Perspektyw AGH coraz wyżej w rankingu Perspektyw
2019-06-12

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zajęła czwarte miejsce w zestawieniu ogólnym uczelni oraz drugie miejsce w kategorii uczelni technicznych. Tym samym AGH zanotowała wzrost w porównaniu z zestawieniem zeszłorocznym.
Akcja „Lato w szkole” urozmaici uczniom wakacje Akcja „Lato w szkole” urozmaici uczniom wakacje
2019-06-11

Letnie miesiące w mieście zapowiadają się ciekawie także dla najmłodszych. To z myślą o nich samorządowe szkoły podstawowe szykują rozmaite atrakcje w ramach akcji „Lato w szkole”. Jak co roku dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach, które dodadzą do wypoczynku walory edukacyjne, twórcze i integracyjne. W te wakacje z oferty przygotowanej przez 75 szkół podstawowych, w tym pięć specjalnych, skorzysta prawie 11 tys. dzieci. Miasto przeznaczy na tę akcję ponad 1,3 mln zł.
Trwa rekrutacja: licea, technika i branżówki przyjęły podania Trwa rekrutacja: licea, technika i branżówki przyjęły podania
2019-06-11

Do poniedziałku, 10 czerwca absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów składali wnioski o przyjęcie do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2019/2020. Szkoły te przygotowały dla kandydatów łącznie 18 932 miejsca. Najbardziej oblegane są VII Liceum Ogólnokształcące i Technikum Łączności nr 14. Część podań pozostaje jeszcze niepotwierdzona (dane w tabelach wg stanu na 10 czerwca, godz. 17.00).
Akademia piłkarska KS Kabel ogłasza nabór Akademia piłkarska KS Kabel ogłasza nabór
2019-06-07

Akademia piłkarska, która działa przy Klubie Sportowym Kabel Kraków, serdecznie zaprasza utalentowanych i ambitnych młodych zawodników do udziału w testach naborowych. W ich ramach wyłoniona zostanie nowa grupa szkoleniowa dla rocznika 2012 oraz przeprowadzony zostanie nabór uzupełniający do już istniejącej grupy z rocznika 2011.
W Krakowie dobry fach jest w zasięgu ręki! W Krakowie dobry fach jest w zasięgu ręki!
2019-06-06

W tegorocznej rekrutacji krakowskie samorządowe szkoły techniczne i branżowe przygotowały dla kandydatów łącznie ponad 9 tys. miejsc. Mają w swojej ofercie aż 82 zawody, w tym również profesje deficytowe, czyli najbardziej poszukiwane przez pracodawców – m.in. z branży budowlanej, elektrycznej, spedycyjno-logistycznej czy automatyki i robotyki. Młodzież coraz częściej wybiera kierunki zawodowe, dostrzegając w nich atrakcyjną alternatywę dla nauki w liceum ogólnokształcącym.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia