Aktualności

Uczniowie szkół podstawowych z Krakowa i gmin Metropolii Krakowskiej mogą także w wakacje jeździć komunikacją miejską za darmo. Przypominamy: ulga obowiązuje przez cały rok.

Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę, dzięki której od przyszłego roku praktyki studenckie w Urzędzie Miasta Krakowa będą płatne.

Dialog, współpraca i działanie – tak można podsumować dzisiejsze rozmowy prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego z przedstawicielami związków zawodowych. Zorganizowane z inicjatywy prezydenta Krakowa spotkanie miało na celu wspólne omówienie podwyżek dla pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w krakowskich placówkach oświatowych.

We wtorek, 1 lipca, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Tomasz Marzec oraz rektor Akademii Kultury Fizycznej im. Bronisława Czecha w Krakowie prof. dr hab. Andrzej Klimek podpisali porozumienie o współpracy jednostki miejskiej z uczelnią.

Ponad 7 000 – tyle osób odwiedziło Ekospalarnię Kraków w ramach działania ścieżki edukacyjnej. – Kolejny sezon kończymy z poczuciem dobrze wykonanej pracy – podsumowuje Bogusław Kośmider, prezes zarządu KHK SA, spółki odpowiedzialnej za eksploatację Ekospalarni Kraków.

Dzięki współpracy Urzędu Miasta Krakowa, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Sztuk Pięknych, w lipcu, w krakowskiej przestrzeni miejskiej, zagości kolejna, tym razem mroczna koncepcja kampanii edukacyjnej. Projekt skłania do refleksji, uwypuklając długofalowe, wyniszczające skutki kryzysu klimatycznego.

Podczas sesji, która się odbyła 2 lipca, radni zdecydowali jednogłośnie o udostępnieniu mieszkańcom boisk przyszkolnych w celach rekreacyjnych. Propozycja zasad korzystania z tych obiektów została opracowana na bazie szerokich konsultacji społecznych.

Jeśli chcesz poznać bliżej świat pająków, to wybierz się na spacer przyrodniczy do parku rzecznego Drwinka.

Jak stworzyć miasto, w którym codzienność staje się łatwiejsza, a mieszkańcy mogą liczyć na realne wsparcie w kluczowych sferach życia? Kraków od lat inwestuje nie tylko w rozwój infrastruktury, lecz także w jakość życia – od mieszkań komunalnych i dostępnych form opieki zdrowotnej, przez rozbudowany transport publiczny, po nowoczesną gospodarkę komunalną. Rok 2024 przyniósł konkretne działania i programy, które pokazują, że miasto konsekwentnie buduje swoją przyszłość w oparciu o potrzeby mieszkańców.

Masz pomysł, jak uczynić Kraków bardziej ekologicznym, zielonym i przyjaznym miastem? Jeśli jesteś studentem i działasz w kole naukowym – konkurs „KRAKÓW♥EKO – Zielone Granty” może być szansą na realizację Twojego projektu! Czekają nagrody finansowe i możliwość wdrożenia Twojego pomysłu w przestrzeni miejskiej. Partnerem konkursu jest firma InPost.