Niebezpieczne hulajnogi – lekarze apelują o rozsądek Niebezpieczne hulajnogi – lekarze apelują o rozsądek
2019-08-23

Złamania, otarcia i urazy głowy – to najczęstsze skutki wypadków na elektrycznych hulajnogach. Krakowscy lekarze apelują do użytkowników tego rodzaju pojazdów o rozsądek i wyobraźnię, bo konsekwencje ich braku mogą być o wiele bardziej poważne.
Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Tenisie U-12 Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Tenisie U-12
2019-08-23

30 zawodników z kraju i 30 zawodników z zagranicy walczy w Krakowie w II edycji Kraków Cup – Turnieju Międzynarodowego Tennis Europe do lat 12. Impreza, której realizatorem jest Małopolski Związek Tenisowy to jedna z trzech imprez tenisowych w Polsce tej rangi.
Sześcioraczki opuszczają szpital Sześcioraczki opuszczają szpital
2019-08-22

Filip, Tymon, Zosia, Nela, Kaja i Malwina – sześcioraczki urodzone w Krakowie, powoli opuszczają szpital. Przyszły na świat 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim, ale przez kilka miesięcy pozostawały pod opieką lekarzy. W tym czasie rodzice mogli korzystać z mieszkania wynajętego przez miasto. Do domu jako pierwsze zostały wypisane dziewczynki, Nela i Kaja, po nich przyszła kolej na dwóch braci, Tymona i Filipa. Na koniec dołączą Zosia i Malwina.
Mistrzowskie zmagania seniorów już we wrześniu Mistrzowskie zmagania seniorów już we wrześniu
2019-08-21

Trwają zapisy na V Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+ o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Zawody w kategoriach 60+, 70+ i 80+ odbędą się 17 i 18 września na obiektach Klubu Sportowego „Bronowianka” na ul. Zarzecze 124a. Rejestracja chętnych będzie prowadzona do 13 września.
Pomoc w zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego Pomoc w zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego
2019-08-21

Jeszcze do 31 sierpnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje wnioski mieszkańców o dofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. Środki na to zadanie uruchomił Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem jest niwelowanie barier wynikających z ograniczonej mobilności – wózek elektryczny to szansa na samodzielne poruszanie się dla osób, które nie mogą korzystać ze sprzętu napędzanego ręcznie.
MOPS niesie pomoc wszystkim potrzebującym MOPS niesie pomoc wszystkim potrzebującym
2019-08-20

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspiera osoby potrzebujące przez cały rok. Są to różne rodzaje wsparcia, począwszy od zapewnienia bezpiecznego schronienia w okresie zimowym, ubrania i posiłku, aż po formy aktywizacji, służące wychodzeniu z bezdomności. MOPS prowadzi także schroniska dla bezdomnych kobiet, dla osób chorych, po przejściach, eksmisjach. Podopiecznym zapewnia zarówno pomoc socjalną, jak i psychologiczną i pedagogiczną.
Jubileuszowy spacer po zdrowie Jubileuszowy spacer po zdrowie
2019-08-20

Już w niedzielę, 1 września, Szpital im. S. Żeromskiego organizuje „Marsz dla zdrowia”. To jeden z elementów świętowania tegorocznego jubileuszu 65-lecia istnienia placówki.
„Olimpijska 5-tka” na 100-lecie PKOl „Olimpijska 5-tka” na 100-lecie PKOl
2019-08-20

13 października wspólnie z 6. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim odbędzie się „Olimpijska 5-tka”, czyli bieg na 5 kilometrów, organizowany w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, powołanego 12 października 1919 roku w Krakowie. W poniedziałek, 19 sierpnia, rozpoczęło się internetowe przyjmowanie zgłoszeń do udziału w tym wydarzeniu.
Seniorzy wędkują o Puchar Prezydenta Krakowa Seniorzy wędkują o Puchar Prezydenta Krakowa
2019-08-16

7 września na łowisku w Podgórkach Tynieckich odbędą się 3. Zawody Wędkarskie Seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Imprezę współfinansuje miasto Kraków, w ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS. Rejestracja uczestników trwa do 2 września.
Bezpłatny transport dla dzieci z niepełnosprawnościami Bezpłatny transport dla dzieci z niepełnosprawnościami
2019-08-16

Kilka miesięcy temu Kraków rozszerzył uprawnienie do darmowego transportu do przedszkola oraz opieki podczas przewozu na trzy- i czterolatki posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Rodzice i opiekunowie, którzy chcieliby skorzystać z tej możliwości w zbliżającym się roku szkolnym, mogą składać wnioski w tej sprawie.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia