Przed nami Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Przed nami Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych
2019-06-13

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych. Na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego powstała wielka arena sportowa – z boiskami i trybunami, na której rozgrywane będą mecze w piłce nożnej plażowej, siatkówce plażowej i piłce ręcznej plażowej z udziałem przedstawicieli różnych państw. Festiwal potrwa do 30 czerwca. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Seniorze, dowiedz się, jak pomóc zdrowiu!	Seniorze, dowiedz się, jak pomóc zdrowiu!
2019-06-12

Profilaktyka, aktywność, zdrowa dieta – jak skutecznie dbać o zdrowie w wieku dojrzałym? O tym w poniedziałek, 17 czerwca w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozmawiać będą pracownicy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i specjaliści z Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK. Spotkanie odbędzie się w godz. 10.00–14.00 i jest otwarte dla wszystkich chętnych – w programie sporo przykładów dobrych praktyk!
Ruszyła Żeglarska Szkolna Liga Rodzin Ruszyła Żeglarska Szkolna Liga Rodzin
2019-06-10

W poniedziałek, 3 czerwca, wystartowała pilotażowa edycja Żeglarskiej Szkolnej Ligi Rodzin. Impreza, którą organizuje Klub Żeglarski Horn, potrwa dwa miesiące.
Instrukcja obsługi miasta: rowerem po Krakowie Instrukcja obsługi miasta: rowerem po Krakowie
2019-06-10

W Krakowie jest 221 km ścieżek rowerowych, w tym kontrapasy, ścieżki pieszo-rowerowe i przejazdy rowerowe.
Akademia piłkarska KS Kabel ogłasza nabór Akademia piłkarska KS Kabel ogłasza nabór
2019-06-07

Akademia piłkarska, która działa przy Klubie Sportowym Kabel Kraków, serdecznie zaprasza utalentowanych i ambitnych młodych zawodników do udziału w testach naborowych. W ich ramach wyłoniona zostanie nowa grupa szkoleniowa dla rocznika 2012 oraz przeprowadzony zostanie nabór uzupełniający do już istniejącej grupy z rocznika 2011.
Wakacje z piłką nożną - piłkarska kadra czeka! Wakacje z piłką nożną - piłkarska kadra czeka!
2019-06-07

Do 18 sierpnia potrwa cykl turniejów „Wakacje z piłką nożną – piłkarska kadra czeka”, organizowany przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie oraz Miasto Kraków.
Dni Samarytańskie: konsultacje lekarskie i koncert Dni Samarytańskie: konsultacje lekarskie i koncert
2019-06-04

Bezpłatne konsultacje i badania lekarskie, piknik rodzinny z atrakcjami oraz koncert Stanisława Soyki to najważniejsze punkty programu tegorocznych Dni Samarytańskich, które odbędą się w dniach 15-16 czerwca. Organizatorem wydarzenia jest Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie.
Rób to z głową! - kampania o nowotworach głowy i szyi Rób to z głową! - kampania o nowotworach głowy i szyi
2019-04-01

Jak apelują eksperci liczba zachorowań na te nowotwory wzrasta z każdym rokiem. W ciągu ostatnich 20 lat zwiększyła się o 20%. Niestety też chorują coraz młodsze osoby, co ma ścisły związek z przetrwałym zakażeniem wirusem HPV. Objawy nowotworów głowy i szyi często mylone są np. z przeziębieniem. Należą do nich m.in. utrzymująca się chrypka i ból gardła czy też zatkany z jednej strony nos, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i edukacja społeczeństwa na temat tego schorzenia.
Co trzeba wiedzieć o czerniaku? Co trzeba wiedzieć o czerniaku?
2019-03-25

W Polsce co roku lekarze odnotowują ok. 50 tys. przypadków nowych zachorowań na nowotwory skóry, w tym 3 tys. czerniaków. Aż 80 proc. pacjentów umiera z powodu tej choroby. O tym jak chronić się przed czerniakiem, jak go rozpoznać i dlaczego tak ważne jest badanie skóry przypomina akcja „Czerniakowe ABECDE”.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia