3 dni w Krakowie
3 dni w Krakowie

Często zdarza się, że turysta musi zwiedzić w kilka godzin miejsce, na obejrzenie którego warto przeznaczyć tydzień. Albo w trzy dni - miasto, którego bliższe poznanie wymaga miesięcy. Turysta zdaje się wtedy na wskazówki przypadkowych doradców lub pośpiesznie wertuje przewodnik, bo nawet te opatrzone tytułem "Weekend w..." rzadko liczą mniej niż sto stron drobnym drukiem. Odwiedzający próbuje wtedy "zatrzymać czas", fotografując lub filmując, i biega jak najszybciej, żeby to, co najważniejsze, choćby z daleka - ale wszystko! - zobaczyć. Takie zwiedzanie pozostawia mgliste wspomnienia (z dominującym wspomnieniem zmęczenia) i uczucie niedosytu.

Dlaczego przygotowaliśmy dla odwiedzających nasze miasto ten program. Nie obiecujemy, że zaopatrzony w nią turysta zdoła w ciągu trzech dni dogłębnie zwiedzić Kraków. Turysta ma tutaj przecież bardzo wiele do poznania: zabytki będące świadectwem historii, bogate życie artystyczne i kulturalne, magiczną atmosferę, która sprawia, że zabiegani mieszkańcy i przyjezdni mają niezliczone okazje, aby zwolnić, przystanąć, popatrzeć... Jednocześnie Kraków jest być może jedynym spośród znanych miast historycznych, w którym nawet krótka wizyta może przysporzyć wielu wrażeń i niekłamanej satysfakcji.

I to właśnie chcemy Państwu zaproponować. Takie spojrzenie na Kraków, które pozwoli poczuć atmosferę miasta, chwilami leniwą, chwilami pełną wydarzeń, ale zawsze wyjątkową. Spróbujmy zatem wspólnie przyjrzeć się Krakowowi, sprawdzić, jak najciekawiej spędzić tu tytułowe trzy dni i przekonać się, dlaczego będziemy tu wracać.

Spacer 1: Rynek Główny

Spacer 2: Stare Miasto

Spacer 3: Wawel

Spacer 4: Kazimierz

Spacer 5: Podgórze

Spacer 6: Nowa Huta

Spacer 7: Szlak dawnej Twierdzy Kraków

Spacer 8: Z nieco innej strony

Data komunikatu: 2012-06-04
Osoba publikująca: Sebastian Nowak
Podmiot publikujący: MOBI


cracovia