Już w tym roku Kraków bez węgla Już w tym roku Kraków bez węgla
2019-03-27

Już nieodwołalnie i bez żadnych wątpliwości – uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego o wprowadzeniu w Krakowie od września tego roku całkowitego zakazu palenia paliwami stałymi jest zgodna z prawem. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. To oznacza, że czasu na zmianę ogrzewania na ekologiczne jest coraz mniej. Ale na pomoc Miasta cały czas można liczyć.
NH Kwadrat NH Kwadrat
2019-03-27

Daleko czy blisko? – o odległości, także mentalnej. Ryszard Kozik
Drożej dla przyjezdnych, taniej dla mieszkańców Drożej dla przyjezdnych, taniej dla mieszkańców
2019-03-27

– Skorzystają na tym mieszkańcy Krakowa – zapowiada zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, z którym o zmianach w miejskiej komunikacji rozmawia Tadeusz Mordarski.
Na sukces pracujemy od lat Na sukces pracujemy od lat
2019-03-13

Z Henrykiem Jackiem Schoenem, dyrektorem Teatru Bagatela, o jubileuszu 100-lecia, recepcie na sukces i planach na przyszłość rozmawia Joanna Korta.
„Nowohucianin” w Światowidzie „Nowohucianin” w Światowidzie
2019-03-13

* Jak wygląda współczesny nowohucianin? Czym żyje? Jakie ma troski i zmartwienia, a co go cieszy? Jak długo tu mieszka i czy chce tu żyć? Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć autorzy wystawy „Nowohucianin” w Muzeum Nowej Huty, które siedzibę ma w dawnym kinie Światowid. Krzysztof Żyra
Waleczne kobiety Krakowa Waleczne kobiety Krakowa
2019-03-08

Silne, ambitne i utalentowane. Kraków zawsze miał szczęście do wyjątkowych kobiet. Takich, które aktywnie współtworzyły i nadal współtworzą historię tego miasta. Tadeusz Mordarski
NH Kwadrat NH Kwadrat
2019-02-27

Uwaga, felieton zawiera lokowanie Nowej Huty! Na początku była Huta, a dokładniej szpital Żeromskiego. I tak już zostało. Poza dwuletnim epizodem całe życie spędziłem w Nowej Hucie – mieszkając w niej, ucząc się, a obecnie także pracując. Ryszard Kozik
Kobiecym szlakiem po mieście Kobiecym szlakiem po mieście
2019-02-27

O zapomnianych kobietach Krakowa z Wojciechem Zabielskim, licencjonowanym przewodnikiem miejskim, rozmawia Tadeusz Mordarski.
Szkoły wielu możliwości Szkoły wielu możliwości
2019-02-14

O szkolnictwie technicznym, doradztwie zawodowym i ofercie miasta z Anną Korfel-Jasińską, zastępcą prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki, rozmawia Beata Klejbuk-Goździalska.
Projekt standardów urbanistycznych gotowy Projekt standardów urbanistycznych gotowy
2019-01-16

Z Jerzym Muzykiem, zastępcą prezydenta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju, rozmawia Joanna Korta.
Znajdź komunikat:
Szukana fraza:
Publikacja od: RRRR-MM-DD *
Publikacja do: RRRR-MM-DD *
cracovia